Weekend w Lublinie. Zoo Park, Kształt Iluzji i koncert Varius Manx

0
663

Najbliższy weekend zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Czekają na nas koncerty, wystawy i spotkania profilaktyczne. Prezentujemy zestawienie najciekawszych wydarzeń na najbliższe dni.

Światowy Dzień walki z rakiem

W sobotę (22 lutego) w Galerii Olimp będziecie mogli skorzystać z bezpłatnych porad i badań profilaktycznych. Wśród stoisk znajdziemy między innymi stoisko Młodych Medyków. To oni zmierzą ostrość wzroku, pomiar glukozy we krwi, pomiar szczytowego przepływu wydechowego, zrobią testy na daltonizm oraz przeprowadzą pokazy medyczne. To wszystko odbędzie się w ramach Światowego Dnia walki z rakiem. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10.

Artmodes Swap

W sobotę (22 lutego) w Centrum Kultury w Lublinie będziecie mogli wziąć udział w Artmodes Swap, czyli wymienialni ubrań. Tegoroczną edycję wesprą goście specjalni: Magdalena Jarzębkowska, która poprowadzi wykład pod tytułem „Ubierz się dobrze” i jest autorką bloga Antymoda. To właśnie ona odpowie na pytania czym jest moda etyczna, czym charakteryzuje się odpowiedzialna moda i gdzie możemy kupić ubrania Made in Poland.  Start wydarzenia o godzinie 11.

Zoo Park 2020

W weekend (22 i 23 lutego) w Targach Lublin zobaczymy koty, małpki, węże, pokaz puppy show i zwierzęta egzotyczne. Wszystkie małe i duże zwierzaki czekają na nas w ramach tegorocznej edycji Zoo Parku. Początek wydarzenia o godzinie 10.

Na wystawie będzie można spotkać zwierzęta z różnych zakątków świata. Będzie to również okazja do tego, by porozmawiać z wystawcami i dowiedzieć się czegoś więcej o ich hodowli oraz zwyczajach. Podczas wydarzenia będzie można również nabyć akcesoria, przysmaki oraz produkty do pielęgnacji zwierząt.

Program

XI Dzień Historyka na UMCS

„Sławianie, my lubimy sielanki”– czas wolny Polaków”. Taki tytuł nosi XI już Dzień Historyka, w którym możecie wziąć udział w piątek (21 lutego) na Wydziale Humanistycznym UMCS. Zaplanowano ciekawe prelekcje. Będą one poświęcone zagadnieniom czasu wolnego w dawnej Polsce, ale i nie tylko, bo uczestnicy porozmawiają również o piosence estradowej okresu PRL jako o źródle historycznym, karykaturze okresu stalinowskiego jako narzędziu propagandy oraz o historii w grach komputerowych. Prelekcje odbędą się w Auli Dużej Wydziału Humanistycznego od godziny 11 do 13:30. Początek wydarzenia o godzinie 10

Program

Varius Manx & Kasia Stankiewicz w CSK

Już w sobotę (22 lutego) o godz. 19:00 w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur wystąpi Varius Manx wraz z Kasią Stankiewicz. Zespół został założony pod koniec 1989 roku przez Roberta Jansona i braci: Michała i Pawła Marciniaków. W tym roku wraz z Kasią Stankiewicz obchodzą 30-lecie pracy artystycznej.

Koncert Kult Akustik

W niedzielę (23 lutego) o godz. 19:00 ze sceny CSK popłyną znane przeboje zespołu Kult. Akustyczna trasa Kultu to już prawdziwa tradycja, corocznie ciesząca się znakomitą frekwencją oraz uznaniem fanów w całym kraju. Zespół Kazika Staszewskiego ponownie zabierze swoją publiczność w absolutnie nadzwyczajną podróż, aby podczas niej znów mogli usłyszeć i zobaczyć to szczególne i zupełnie unikalne oblicze zespołu.

Kształt Iluzji

To pierwsza tak obszerna wystawa prac tandemu „oscarowych” scenografów – Katarzyny Sobańskiej i Marcela Sławińskiego. Na wystawie zaprezentowane zostaną obiekty z „Idy” nagrodzonej Oscarem za najlepszy film nieanglojęzyczny  i „Zimnej Wojny” nominowanej do Oscara w trzech kategoriach (reżyseria, zdjęcia, najlepszy film nieanglojęzyczny) Pawła Pawlikowskiego, „W ciemności” (nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny) Agnieszki Holland czy z minimalistycznych obrazów Tomka Wasilewskiego. Wszystko zobaczymy od soboty (22 lutego) w Centrum Spotkania Kultur. Wydarzenie w ramach IV Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”. Wystawa potrwa do środy (26 lutego).

Kino ABC i DKF

W niedzielę (25 lutego) o godzinie 15.30 w kinie ABC obejrzymy film „Pan T.” w reżyserii Marcina Krzyształowicza. Powstająca z powojennych ruin Warszawa roku 1953 to miejsce, w którym wszystko jest możliwe. Wszechobecna niepewność, donosy i kontrola oswajane są wódką i dobrym towarzystwem, w podziemiach kościoła daje się słyszeć jazz, a przypadkowe spotkanie w toalecie z I sekretarzem Bolesławem Bierutem może zakończyć się niespodziewaną nietrzeźwością. O godzinie 17.30 kino zaprezentuje film „Marinne i Leonard. Słowa miłości”. Piękna i dramatyczna historia miłosna Leonarda Cohena i jego norweskiej muzy Marianne Ihlen. Ich miłość zaczęła się na początku lat 60. na idyllicznej greckiej wyspie Hydra, która była wówczas mekką zagranicznych artystów, pisarzy i muzyków. Tutaj młody Cohen zmagał się z marzeniami o zostaniu pisarzem, a Marianne próbowała dojść do siebie po nieudanym małżeństwie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments