Zimna Wojna. Pokaz filmu, spotkanie z twórcami i wernisaż wystawy

0
451

W sobotę (22 lutego) w Centrum Spotkania Kultur będziemy mieli okazję zobaczyć film pt/ Zimna Wojna, a po seansie spotkać się z twórcami filmu. Do Lublina przyjedzie Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński, a wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17.

Zimna Wojna to film nominowany do Oskara w trzech kategoriach: reżyseria, zdjęcia i najlepszy film nieanglojęzyczny. To również melodramat z 2018 roku w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Jego akcja toczy się w latach 50. i 60. XX wieku, w stalinowskiej Polsce. W tym właśnie okresie rozgrywa się historia trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą, a jednocześnie bez siebie żyć. W rolach głównych zobaczymy Joannę Kulig, Tomasza Kota, Agatę Kuleszę oraz Borysa Szyca.

Po projekcji filmu odbędzie się spotkanie z Katarzyną Sobańską i Marcelem Sławińskim, czyli twórcami scenografii między innymi do „Zimnej Wojny”, „Idy” i filmu „W ciemności”.

Po spotkaniu natomiast odbędzie się wernisaż wystawy pod tytułem: Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej Sobańska & Sławiński, prezentującej twórczość tandemu cenionych i wielokrotnie nagradzanych scenografów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments