Barcelona, muzyka bałkańska, trzy albumy i potężna energia. Już w czwartek, 13 czerwca, na Placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur wystąpią Barcelona Gipsy balKan Orchestra i Oligarkh. Zespół BGKO tworzy tradycyjną muzykę bałkańską i środkowoeuropejską.

Grupa w ciągu kilku lat osiągnęła międzynarodowy rozgłos. We wrześniu 2016 roku zespół wydał swój trzeci album „Del Ebro al Danubio”, z nowymi interpretacjami dźwięków znad Morza Śródziemnego i z Bałkan, osiągając pierwsze miejsce na Transglobal World Music Chart – prestiżowej liście najlepszych wydawnictw muzycznych.

Oligarkh to młoda rosyjska alternatywa, łącząca nowoczesne elektroniczne brzmienia z muzyką ludową. Kolaże dźwięków, słów i obrazów tworzą surrealistyczne wizje współczesnej miejskiej kultury, wzbogaconej o elementy kultury ludowej i ikoniczne wizje popkultury. Ich muzyka łączy ludowe przyśpiewki, bałałajki i dzwony z dźwiękiem basu i rapu starej szkoły.

Start koncertu o godzinie 19. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Wydarzenie organizowane jest w ramach 6. Prezentacji Form Muzyczno-Teatralnych „Dźwięki Słów”, na którego program składają się recitale, musicale, spektakle muzyczne, koncerty i muzyczne zdarzenia uliczne. Tegoroczna edycja odbywa się w dniach 13-16 czerwca.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments