W 1 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SPZOZ w Lublinie będzie można bezpłatnie zbadać jaskrę. Badania będą prowadzone w ramach Światowego Tygodnia Jaskry.

Wszyscy chętni mieszkańcy mogą wziąć udziału w bezpłatnych badaniach w kierunku jaskry prowadzonych w Przychodni Okulistycznej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie (al. Racławickie 23).

W ramach akcji “Światowy Tydzień Jaskry” organizowanej przez Polskie Towarzystwo Okulistyczne, okuliści specjaliści ze Szpitala Wojskowego czynnie włączyli się do udziału w tym przedsięwzięciu. Ocenia się, że problem jaskry w Polsce może dotyczyć nawet 800 tys. osób, przy czym tylko połowa została zdiagnozowana. W 90 % przypadków choroba przebiega bez widocznych dolegliwości i zachorować może każdy bez względu na wiek i płeć. Tymczasem tylko wczesna diagnoza jaskry może pomóc ocalić wzrok. Dlatego tak ważne są regularne badania.

Każdy powinien przynajmniej raz na dwa lata przejść pełne badanie okulistyczne. Osoby z grupy ryzyka powinny je wykonywać nawet co 12 miesięcy. Dotyczy to osób w wieku powyżej 40. roku życia, a także tych mających choroby kardiologiczne, potwierdzoną obecność jaskry w rodzinie, zaburzenia krążenia obwodowego, jak i życie w ciągłym stresie i bóle głowy.

Badania są bezpłatne dla pacjentów, którzy zarejestrują się na wizytę telefonicznie. Aby przyjść na badanie nie jest wymagane skierowanie do poradni okulistycznej. Badania można wykonać w środę (9 marca) od godziny 8 do 12, a także w sobotę (12 marca) od godziny 9 do 13.

Rejestracja telefoniczna jest możliwa pod numerem telefonu: 261 183 226, od godziny 7.30 do 14.00, od poniedziałku do piątku.

Fot. Zdjęcie poglądowe/Pexels

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments