Miasto Lublin zaprasza do letniej aktywności na świeżym powietrzu i proponuje nieodpłatne zajęcia sportowe w dzielnicach Lublina. Taka forma spędzenia wolnego czasu to wynik współpracy z Radami Dzielnic, które wskazały formy czynnego odpoczynku. Zajęcia sportowo-rekreacyjne potrwają do końca sierpnia.

– Chcemy promować wśród mieszkańców aktywność fizyczną, która ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Dlatego wracamy z dobrze przyjętą w ubiegłym roku wakacyjną propozycją zajęć sportowo-rekreacyjnych w poszczególnych dzielnicach – mówi Jakub Kosowski, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Lublin.

W każdy poniedziałek o godz.18.30, na boisku przy Szkole Podstawowej nr 52, dla mieszkańców Felina przygotowano zajęcia fitness i zumby. Gimnastyka w dzielnicy Rury jest prowadzona we wtorki o godz. 18.00 przy hali Globus (od strony zejścia do wąwozu), natomiast w dzielnicy Czechów Południowy w środy o godz. 16.30 na boisku przy ul. Chęcińskiego 6.

Z tej formy aktywności oraz fitnessu mogą także korzystać mieszkańcy Zemborzyc – zajęcia odbywają się w każdy czwartek o godz. 18.00 na boisku przy Szkole Podstawowej nr 39 (ul. Krężnicka 15). Z kolei w czwartek od godz.17.00 na mieszkańców dzielnicy Dziesiąta na boisku przy ul. Siemiradzkiego 32 czeka instruktor fitnessu. Nie brakuje także propozycji w pozostałych dzielnicach – gimnastyka w środy o godz.18.00 na terenach zielonych obok kościoła przy ul. Fulmana to oferta dla Wrotkowa, z kolei fitness i zumbę w poniedziałki o godz. 18.30 na boisku przy Szkole Podstawowej nr 50 (ul. Roztocze 14) przygotowano w dzielnicy Węglin Południowy. Mieszkańcy Szerokiego mogą korzystać z zajęć fitness i gimnastyki, w poniedziałki o godz.16.30. Chętni spotykają się na boisku przy skrzyżowaniu ul. Słowian i Biskupińskiej.

Na zajęcia nie obowiązują zapisy. Szczegółowe informacje znajdują się na profilu facebook aktywnylublin&aktywnepokolenie.

Bezpłatną ofertę sportowo-rekreacyjną przygotowano również z myślą o dzieciach i młodzieży z dzielnicy Dziesiąta. Dla nich zajęcia odbywają się w każdą środę w godzinach 10.00-10.45 (dzieci 7-10 lat) i 10.45-11.30 (młodzież 11-15 lat) na boisku sportowym przy ul. Siemiradzkiego 32. Limit miejsc na każde zajęcia wynosi 15 osób. Zapisy są możliwe przez formularze dostępne pod linkiem (na każde zajęcia osobno). Na pierwsze spotkanie należy dostarczyć podpisaną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

Dodatkowo, przez całe wakacje można uczestniczyć w zajęciach w ramach projektów Aktywny Lublin. To działania realizowane z Budżetu Obywatelskiego. Zapisy i informacje na stronie aktywnylublin.eu.

Źródło: UM Lublin

Fot. Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments