Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie zachęca do skorzystania z porad specjalistów w ramach kolejnego już cyklu „białych sobót w SPSK 1”. Tym razem mieszkańcy Lublina mogą wziąć udział w Białych Sobotach Dermatologicznych, których celem jest walka z czerniakiem – złośliwym nowotworem skóry. Wydarzenie odbędzie się 19 i 26 czerwca.

Walka z czerniakiem zaczyna się od badania dermoskopem i trafnej diagnozy. Okres przedwakacyjny to dobry moment na badanie, gdy ekspozycja skóry na słońce będzie coraz intensywniejsza, co może sprzyjać rozwojowi czerniaka.

Z konsultacji można skorzystać w sobotę (19 czerwca) oraz w sobotę (26 czerwca) w godzinach od 9 do 12 w Ambulatorium Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Dermatologii Dziecięcej SPSK1 w Lublinie – ul Staszica 11 H.

– Czerniak to  złośliwy nowotwór skóry, który pojawia się jako zupełnie nowa zmiana barwnikowa lub rozwija się w obrębie znamienia, które zaczyna się powiększać, zmienia kolor, staje się niesymetryczne, może krwawić. Warto obserwować  swoją skórę i w przypadku  zauważenia podejrzanej zmiany natychmiast skonsultować się z lekarzem” – mówi profesor Dorota Krasowska, Kierownik Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Dermatologii Dziecięcej SPSK1 w Lublinie, zachęcając jednocześnie do skonsultowania niepokojących zmian i znamion ze specjalistami z naszego szpitala w najbliższą oraz kolejną sobotę.

Inicjatywa szpitala jest częścią ogólnopolskiej akcji profilaktycznej „Miej oko na skórę”, organizowanej przez kilka różnych podmiotów, m.in. stowarzyszeń i firm. W wyznaczonym terminie będą odbywać się wyłącznie badania dermoskopowe dla osób, które chcą skonsultować podejrzane zmiany skórne i znamiona pod kątem podejrzenia czerniaka. Osoby z innymi schorzeniami dermatologicznymi nie będą w tym dniu badane.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments