W ostatni weekend lipca (28–31 lipca) w Lubinie królował będzie Carnaval Sztukmistrzów. Nie zabraknie na nim Urban Highline Festival. Publiczność będzie mogła podziwiać slacklinerów balansujących na taśmach w okolicach Starego Miasta.

Urban Highline Festival to najstarszy festiwal highlinerów w Europie i jeden z największych oficjalnych festiwali highline na świecie odbywający się w przestrzeni miejskiej. To międzynarodowe święto organizowane jest w Lublinie od 2009 roku i od tego czasu miasto odwiedziły tysiące highlinerów z ponad 50 krajów.

– To wyjątkowe wydarzenie z pogranicza sztuki i sportów ekstremalnych na dobre wpisało
się w historię i obraz letniego Lublina. Jest też nieodłączną częścią Carnavalu Sztukmistrzów, dlatego cieszymy się, że po raz kolejny możemy razem współpracować – podkreśla Iwona Kornet z Warsztatów Kultury, koordynatorka Carnavalu.

– Wielu naszych uczestników właśnie w Lublinie zaczyna swoją przygodę z highlinem (chodzeniem po taśmach na wysokości), m.in ze względu na wprowadzone przez nas wysokie standardy bezpieczeństwa i przyjazną atmosferę – mówi Marceli Wydra z Fundacji „Firmament”, główny organizator UHF.

Tegoroczne zmagania highlinerów z niełatwą materią taśmy i grawitacji będzie można podziwiać od czwartku do niedzieli przy Trybunale Koronnym, placu Teatralnym, placu Łokietka oraz przy Wieży Trynitarskiej. Slacklinerzy, chcący wziąć aktywny udział w wydarzeniu, mogą dokonać rejestracji na stronie: www.urbanhighline.pl. Dodatkowo w sobotę (30 lipca) w Lubelskim Centrum Konferencyjnym organizatorzy UHF zapraszają na wyjątkową noc filmów o tematyce slacklingowej.

Co jeszcze na Carnavalu

Wciąż trwa sprzedaż biletów na spektakle z ograniczoną liczbą miejsc. Wszyscy zainteresowani mogą nabyć wejściówki poprzez aplikację Going. Na uczestników Carnavalu Sztukmistrzów czekają również otwarte spektakle uliczne, pokazy artystów ulicznych, które jak zwykle będą się odbywać na lubelskich ulicach, placach i w czarujących zakamarkach Starego Miasta. W programie dodatkowo akcenty muzyczne, strefa food truck, spotkania AeriaLove na Błoniach pod Zamkiem oraz klub festiwalowy „Bar Żongler”.

Więcej informacji o tegorocznej edycji festiwalu na carnavallublin.eu

Fot. Ignac Tokarczyk/ Materiały organizatora

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments