Carnaval Sztukmistrzów 2023. Nie zabraknie Urban Highline Festival

0
468
fot. Katarzyna Anna Kubiak/ Warsztaty Kultury

W ostatni weekend lipca (27–30 lipca 2023r.) w Lubinie rozpocznie się Carnaval Sztukmistrzów. Nie zabraknie na nim Urban Highline Festival, dzięki któremu przestrzeń wydarzeń carnavalowych wzbogaci się o podniebną scenę. Publiczność będzie mogła podziwiać slacklinerów balansujących na taśmach na Starym Mieście i Śródmieściu.

Urban Highline Festival to najstarszy festiwal highlinerów w Europie i jeden z największych oficjalnych festiwali highline na świecie odbywający się w przestrzeni miejskiej.
To międzynarodowe święto organizowane jest w Lublinie od 2009 roku i od tego czasu miasto odwiedziły tysiące highlinerów z ponad 50 krajów. Widzowie obserwują rozpięte nad głowami taśmy i chodzących po nich śmiałków, jednak dla uczestników z całego świata festiwal jest czymś dużo większym. To doroczne święto miłośników slackliningu, podczas którego dzielą się oni swoją pasją, wiedzą i zdobytym doświadczeniem.

W dniach 27-30 lipca 2023 Lublin, za sprawą Urban Highline Festival organizowanego przez Fundację Firmament, znów stanie się areną podniebnych zmagań slacklinerów. 15. jubileuszowa, edycja tego wydarzenia przyciągnie do Lublina ok. 250 osób z całego świata.

– W tym roku publiczność dołączy do naszych zmagań. Planujemy utworzyć specjalną strefę warsztatową na Błoniach Zamkowych, dzięki której każda chętna osoba będzie mogła spróbować pochodzić po taśmie, w bezpiecznych warunkach. Dodatkowo wśród tegorocznych atrakcji, które również znalazły się w programie Carnavalu, pokażemy spektakl trickline’owy, gdzie topowi slacklinerzy Filip Oleksik oraz Mortiz Purer zaprezentują swoje niewiarygodne, synchroniczne akrobacje na taśmie trickline przy akompaniamencie wiolonczeli – opowiada Marceli Wydra, koordynator Urban Highline Festival.

W tym roku występy podniebnych artystów, można będzie zobaczyć na lubelskim rynku, przy Bramie Krakowskiej, Archikatedrze Lubelskiej, Lubelskim Centrum Konferencyjnym, Centrum Spotkań Kultur oraz powrócą najdłuższe taśmy pomiędzy Urzędem Miasta i Urzędem Wojewódzkim na ulicy Wieniawskiej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments