Dzień dziecka zbliża się wielkimi krokami. Podpowiadamy, jak możecie spędzić 1 czerwca ze swoimi pociechami. Do wyboru macie spektakle teatralne, imprezy tematyczne oraz miejsca, które każdego dnia pozwalają rozwijać dziecięcą wyobraźnię.

1. Dzień dziecka w Teatrze Andersena

W sobotę (1 czerwca) w Teatrze im. H. Ch. Andersena odbędzie się spotkanie dla dzieci. Już od rana czeka na wszystkich wiele atrakcji m. in. warsztaty rodzinne, spektakl oraz gry i zabawy z aktorami.

Od godziny 10 zaplanowano zajęcia dla dzieci i rodziców oraz opiekunów. Spotkanie rozpocznie się rodzinnym podróżowaniem, podczas którego będziemy mogli tworzyć lalki i zabawki z warzyw i produktów jadalnych.

Odbędzie się też zwiedzanie Sali operowej CSK i przedstawienie Szewczyk Dratewka. O godz. 16.45 organizatorzy zapraszają na gry i zabawy z bohaterami spektaklu. Od godz. 19 do 21 zaplanowano “Retrobajki na dobranoc”.

Dzień dziecka w Teatrze Andersena jest jednym z elementów programu Tygodnia Dziecka, organizowanego przez Centrum Spotkania Kultur w dniach 1-8 czerwca 2019.

2. Na luzie w SKENDE

1 czerwca dzieci będą mogły nauczyć się sztuki street artu, akrobacji na deskorolce i rowerze oraz trików z wykorzystaniem popularnej „Zośki”. Na miłośników spokojniejszych zajęć czekają warsztaty teatralne oraz kultowe „gry bez prądu”, czyli: Twister, Jenga i Monopoly.

Główne atrakcje dla najmłodszych dostępne będą w godzinach od 11 do 19. Spotkanie rozpocznie się deskorolkowymi trikami pod okiem Jacka Harasimiuka. Później wraz z Maciejem Dąbkiem wykonamy akrobacje na BMX oraz z Fundacją LuCreate zgłębimy techniki malarskie typowe dla street artu.

3. Motopiknik z Galerią OLIMP

Impreza zorganizowana specjalnie dla dużych i małych. W programie znalazło się wielkie grillowanie, z którego dochód powędruje na Dom Dziecka „Pogodny Dom” w Lublinie, wystawa starych zabytkowych samochodów i motocykli oraz ekspozycja nowych samochodów mazdy.

Specjalnie dla dzieci zorganizowano gry dla dzieci konkursy i zabawy. 11 firm animacyjnych zamienią przestrzeń galerii w ogromną grę z licznymi nagrodami. Start imprezy o godz. 11. Spotkanie potrwa do 18.

4. Fabryka słodkości w Vivo!

Vivo! Lublin zaprasza 1 czerwca na zajęcia w ramach organizowanej najsłodszej fabryki świata. Każdy uczestnik będzie mógł stworzyć własne słodycze, przyozdobione na swój kreatywny sposób, zjeść je na miejscu lub zabrać do domu, żeby wspólnie z rodziną podzielić się swoimi wytworami.

Organizatorzy zapraszają już od godziny 12. Przez 6 godzin Vivo! Lublin stanie się miejscem kreowania pysznych łakoci właśnie przez nasze pociechy.

5. Dzień Dziecka w Atrium Felicity

Z myślą o najmłodszych gościach centrum zaplanowało szereg atrakcji opartych na motywach kultowych samochodów Hot Wheels oraz animacji Enchantimals. Małych gości czeka świetna zabawa z nagrodami. Dla małych fanów motoryzacji zaplanowano Pokój Hot Wheels odzwierciedlający typowy pokój dziecięcy, z meblami i zabawkami. Pod opieką moderatora będą w nim mogli budować i łączyć zestawy torów, a następnie przenieść się w świat rajdów samochodowych z prawdziwego zdarzenia.

W Strefie Rywalizacji Hot Wheels pod hasłem „Podejmij wezwanie” mali fani motoryzacji wezmą udział w budowaniu najdłuższych, najbardziej kreatywnych torów, z największą pętlą czy skokiem. Dodatkowo każdy będzie mógł zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. Start o godz. 11. Impreza potrwa do godz. 18.

6. Magiczne Ogrody

A może chcecie ten dzień spędzić poza Lublinem? Pierwszy w Polsce tematyczny park zabaw znajduje się w Trzciankach obok Janowca. Królują w nim baśniowe historie. Wśród setek kwiatów, drzew i magicznych istot zamieszkujących Sekretny Ogród będziecie mogli wspólnie rozwijać swoją wyobraźnię. Czekają na was zjeżdżalnie, dmuchańce, ciuchcia, karuzele, plac zabaw, tratwy, zamek dla wróżek i wiele innych atrakcji.

W dniach 1-2 czerwca Magiczne Ogrody zapraszają do wspólnej zabawy. W propozycjach znalazło się wspólne tańczenie z Wróżkami i wielkie czarowanie tęczy. Krasnoludki zorganizują specjalne szkolenie. Organizatorzy zapewniają poczucie bezgranicznej radości.

7. Mania Skakania i Strefa Wysokich Lotów

Trampoliny, baseny z gąbkami, park linowy oraz trampolinowa koszykówka i siatkówka. To tylko nieliczne atrakcje jakie proponuje Mania Skakania przy ul. Krochmalnej. Rozrywka dla każdego bez ograniczeń wiekowych. Aktywnie spędzicie tu z dziećmi dzień korzystając z rozmaitych sal zabaw.

Podobne atrakcje zapewni też Strefa Wysokich Lotów przy ul. Cisowej, gdzie możecie korzystać także z basenów ze ścianką wspinaczkową, trapezów, podestów i belek do pojedynków.

8. Aqua Lublin

Aktywna zabawa i morze atrakcji. Przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie znajduje się aquapark, który dostarczy wiele zabawy waszym dzieciom. Wodny plac zabaw w kształcie statku pirackiego, baseny do nauki pływania, zjeżdżalnie rurowe i szeroka zjeżdżalnia rodzinna to tylko część atrakcji tego parku wodnego. Zajrzyjcie na stronę Aqua Lublin i zobaczcie, jakie rodzinne promocje na was czekają.

9. LaserCity

Starszym dzieciom, którym chcielibyście zapewnić rozrywkę w Dzień Dziecka, polecamy Laser City przy ul. Bursaki. Jest to wyjątkowa forma rozrywki, którą znajdziecie tylko tutaj. Wybierzcie jedną z 6 rodzajów dostępnych gier i szalejcie z laserowymi granatami, bombami i szukajcie baz doładowań dla waszej broni. Przenieście się w wirtualny świat zabawy.

10. Spływy kajakowe w Zwierzyńcu

Baseny to nie jedyne wodne atrakcje, jakie możecie zapewnić swoim dzieciom. Wybierzcie się wspólnie na spływ kajakami po Wieprzu, Tanwi, Bukowej i Ładzie w towarzystwie roztoczańskiej natury. To sposób na wypoczynek na świeżym powietrzu dla każdego, bez względu na wiek. Jeżeli przedłużycie swój wypad za miasto, skorzystajcie z oferty domków letniskowych, a po całodziennej zabawie zorganizujcie wspólne ognisko.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments