W piątek (2 lipca) w Teatrze Starym w Lublinie wręczono nagrodę Gong Danutki w ramach Festiwalu Danuty Szaflarskiej “Śleboda/Danutka”. Nagrodę otrzymał znany polski aktor, Jan Peszek.

„Gong Danutki” to nagroda, która rokrocznie przyznawana jest w ramach Festiwalu Danuty Szaflarskiej „Śleboda/Danutka”, który od 2019 roku odbywa się w Teatrze Starym w Lublinie. Ideą nagrody jest wspieranie rzemiosła i kunszt sztuki aktorskiej. „Gong Danutki” nawiązuje do gongu, którego pomysłodawczynią była Danuta Szaflarska i który co wieczór rozbrzmiewa w lubelskim Teatrze Starym. Laureatami poprzednich edycji są Krystyna Janda oraz Janusz Gajos.

Podczas wydarzenia córki Danuty Szaflarskiej – Agnieszka Kilańska-Cypel i Maria Ekier przekazały Teatrowi pamiątki po Patronce festiwalu – sukienkę oraz korale. Sukienka była prezentem, który Szaflarska otrzymała od jednej z amerykańskich aktorek, natomiast korale towarzyszyły jej podczas wszystkich ważnych wydarzeń. To właśnie w nich aktorka zawsze odwiedzała Teatr Stary. Przedmioty te staną się częścią wystawy poświęconej 200-leciu Teatru Starego w Lublinie, której inaugurację zaplanowano na 2022 rok.

W sobotę Jan Peszek wcieli się w tytułowego mnicha  w spektaklu „Czarny Mnich” wg Antona Czechowa, którego premiera została przygotowana specjalnie na festiwal. Sztukę reżyseruje Błażej Peszek.

Fot. Dominika Polonis

2Galeria zdjęć 2/8

Wczytaj kolejne zdjęcia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments