W piątek (5 kwietnia) o godz. 18:30 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbędzie się koncert okolicznościowy z okazji 25. rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Wystąpi w nim Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego jest największą instytucją artystyczną w Wojsku Polskim. Zespół dziedziczy ponad 100-letnią tradycję grup teatralno-estradowych działających przy Domach Żołnierza Polskiego w okresie II Rzeczpospolitej.

W skład zespołu wchodzą: soliści, chór, balet, orkiestra symfoniczna i orkiestra koncertowa. Aktualnie zatrudnionych jest w Zespole ponad 150 artystów: piosenkarzy, śpiewaków, muzyków, tancerzy i artystów chóru. Wyjątkowym znakiem rozpoznawczym Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego są kostiumy sceniczne, które w większości stanowią kopie autentycznego umundurowania historycznego.

RZAWP cieszy się ogromnym powodzeniem i uznaniem w kraju i za granicą. Zespół odbył ponad 200 tournée, m.in. do Niemiec, Francji, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii, Szwecji, Danii, Słowacji, Czech, Korei Południowej, Chin, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Występował także przed Janem Pawłem II na specjalnej audiencji w 1994 roku. W kraju brał udział w ponad 60 tys. koncertów. Ukazało się ponad 100 płyt z nagraniami polskich pieśni patriotycznych w wykonaniu RZAWP.

Organizatorami wydarzenia są: Krzysztof Komorski, wojewoda lubelski; gen. bryg. dr inż Rafał Miernik, dowódca 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej; prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Źródło: Lubelski Urząd Wojewódzki

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments