Państwowe Muzeum na Majdanku otwiera nabór do kolejnej edycji kursu na przewodnika muzealnego dla studentów. Uczestnicy, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji i wszystkie etapy szkolenia, mogą liczyć na dalszą współpracę z Muzeum.

Kursy na przewodnika muzealnego dla studentów Państwowe Muzeum na Majdanku organizuje od 2006 roku. I okazuje się, że chętnych nie brakuje. Z roku na rok przybywa chętnych, którzy chcieliby na stałe podjąć współpracę z instytucją. Droga zawsze jest ta sama. Zakwalifikowani kandydaci biorą udział w kursie, na który złożą się zajęcia dotyczące historii nazizmu, obozu koncentracyjnego na Majdanku i metodyki oprowadzania. Po zakończeniu szkolenia odbywają się egzamin teoretyczny z wiedzy o historii obozu na Majdanku oraz egzamin praktyczny z oprowadzania po ekspozycji muzealnej. Wszyscy, którzy zdają oba egzaminy, uzyskują uprawnienia do oprowadzania grup turystycznych. Niektórzy mają też szansę na podpisanie z muzeum umowy-zlecenie.

Kursy skierowane są do studentów zainteresowanych historią najnowszą, którzy posiadają predyspozycje do pracy z młodzieżą, umiejętność publicznego wypowiadania się i nawiązywania kontaktów z dużymi grupami ludzi. Pracownicy muzeum liczą także na studentów filologii obcych, którzy mogliby oprowadzać obcokrajowców i opowiadać o ekspozycjach w ich ojczystym języku.

Warunkiem udziału w rekrutacji jest przesłanie listu motywacyjnego i CV. Termin nadsyłania upływa 20 lutego 2019 roku. Udział w kursie jest bezpłatny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments