Liternictwo w biznesie – we wtorek (19 listopada) w Inkubatorze Samsunga odbędą się warsztaty z oryginalnego pisma, które poprowadzi Renata Pisze. Początek wydarzenia o godzinie 10.

– Najprościej ujmując to jest rysowanie myśli. To połączenie bardzo prostej grafiki z nowoczesną kaligrafią. Chodzi tu o bardzo szybkie i czytelne pisanie markerem. Tę metodę sama stosuję w swojej pracy, projektując okładki, czy gry planszowe, nadruki na koszulkach, projekty opakowań, dlatego ją propaguję na swoich warsztatach, bo wiem, że działa – tłumaczy Renata Pisze i zaprasza na zajęcia.

Na warsztatach Renata Pisze opowie przede wszystkim o roli kaligrafii w XXI wieku, o rysowaniu liter i tworzeniu własnego, unikatowego logotypu. Poznamy różnorodne czcionki oraz dowiemy się również jakie są zalety pisma ręcznego. Artystka wyjaśni również, jak pismo wiąże się z biznesem oraz udowodni, że dzięki tej technice pismo stanie się czytelniejsze i bardziej atrakcyjne.

Renata Saba jest plastykiem projektantem, grafikiem, wizjonerem, ale przede wszystkim wieloletnim praktykiem. Tworzy logotypy, grafiki, wizytówki oraz banery i zdjęcia w tle na Facebooku. Warsztaty wpisują się w tegoroczną edycję Tygodnia Przedsiębiorczości w Lublinie.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments