„Nowe piosenki w Tatrze Starym” to tytuł koncertu Lubelskiej Federacji Bardów, który artyści zagrają w teatrze w piątek (4 listopada) i w sobotę (5 listopada). Początek wydarzenia o godzinie 19:00.

Lubelska Federacja Bardów tym razem zaprasza na koncert „Nowe piosenki w Teatrze Starym”. Słowa piosenek zostały napisane przez Marka Andrzejewskiego, Jana Kondraka i Hannę Lewandowską. Koncert zagrany w teatrze zostanie zarejestrowany, a końcowym rezultatem tego przedsięwzięcia będzie nowa płyta CD w dorobku artystycznym grupy.

Zespół wystąpi w składzie: Jolanta Sip – śpiew Katarzyna Kowanek – śpiew, skrzypce Marek Andrzejewski – śpiew, gitara akustyczna Jan Kondrak – śpiew, narracje Piotr Selim – śpiew, fortepian, instr. klawiszowe Michał Lewartowicz – gitary Krzysztof Nowak – gitara basowa Tomasz Deutryk – perkusja.

Lubelska Federacja Bardów to najbardziej znana lubelska grupa wykonująca poezję śpiewaną. Zespół stworzyli laureaci najważniejszych festiwali piosenki artystycznej. Grupa występuje od maja 1999 roku. Sposobem organizacji pracy przypomina krakowską Piwnicę pod Baranami, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców. Czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów rocka i popu. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Warte podkreślenia jest, że zarówno muzyka jak i tekst są przeważnie dziełem członków zespołu.

Na swoje 24 urodziny zespół postanowił opublikować nowe piosenki. To również prezent dla świętującego 200-lecie działalności Teatru Starego w Lublinie, z którym LFB jest związana od reaktywacji działalności placówki w roku 2012. LFB była bowiem tym zespołem, który jako pierwszy testował sprzęt muzyczny zakupiony do tej prestiżowej placówki. Od tamtej pory, niemal corocznie gości w progach Teatru osiągając sukcesy artystyczne i co ważne – również frekwencyjne.

Bilety możecie nabyć w kasie teatru w cenie 80 zł, 60 zł, 40 zł i 20 zł (miejsca stojące).

Fot. Dominika Polonis/archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments