W poniedziałek (27 grudnia) o godzinie 19 w Centrum Kultury zagra Lubelska Federacja Bardów. Program koncertu będzie odświętny, bo usłyszymy utwory grane przez muzyków bardzo rzadko.

Zespół zagra w pełnym, ośmioosobowym składzie, co w obecnym czasie zdarza się rzadko. Usłyszymy takie utwory jak „Za nic do dodania”, „Okruszek” czy „Dwoje nas razem”. Dodatkowo zespół wykona utwory klasyczne z repertuaru Leonarda Cohena, Boba Dylana i Edwarda Stachury. Wszystko to z nadwyżką energii, co czyni Lubelską Federację Bardów odrębnymi na polskiej scenie piosenki literackiej.

Lubelska Federacja Bardów to oryginalna formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Sposobem organizacji pracy przypominająca piwnice artystyczne, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców. Czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej, ale też nawiązuje do ambitnych nurtów rocka i popu. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Warte podkreślenia jest, że zarówno muzyka, jak i tekst, są przeważnie dziełem członków zespołu.

Na scenie zobaczymy Marka Andrzejewskiego, Jana Kondraka, Piotra Selima, Jolę Sip, Tomasza Deutryka, Krzysztofa Nowaka, Piotra Bogutyna i Katarzynę Wasilewską.

Bilety na wydarzenie możecie nabyć na stronie Bilety24.pl w cenie 60 zł.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments