Od soboty (6 czerwca) w Skende Shopping Lublin będzie można oglądać największą międzynarodową wystawę budowli z klocków Lego. Zobaczymy na niej między innymi figurki muzyków, postaci bajkowe i wyjątkową makietę z Króla Lwa.

Na wystawie zaprezentowane zostaną figurki w skali 1:1, które będą przedstawiać znane postaci ze świata sportu, nauki, kultury, filmu i bajek. Ekspozycja będzie miała swoją premierę w Lublinie. Najbardziej widowiskową rekonstrukcją z ponad 100 makiet będzie 7-metrowy pojazd Batmana zbudowany z 900 tysięcy klocków. Batamobilowi towarzyszy wykonana w skali 1:1 figura inspirowana postacią Batmana.

Równie oryginalną makietą będzie pięciometrowy Plac św. Piotra wraz z Bazyliką i Kolumnadą z ponad 500 tysięcy klocków. Zobaczymy również Katedrę Notre Dame, której model zbudowany został uznany za największy na świecie i wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

Cała wystawa będzie podzielona na kilka stref tematycznych. W „galerii gwiazd i legend muzyki” zobaczymy między innymi Grzegorza Markowskiego, Krzysztofa Zalewskiego, Elvisa Presley’a i Freddiego Mercury’ego. W części sportowej zobaczymy Annę i Roberta Lewandowskich, przestawionych nie w strojach sportowych, lecz w eleganckich kreacjach. Będzie również Tomasz Gollob i jego motocykl zbudowani ze 170 tysięcy klocków. Zobaczymy również postacie inspirowane bohaterami książek i filmów o Harrym Potterze.

W dziale „Siedem cudów świata” zobaczymy najbardziej znane budowle, zarówno te starożytne Piramida Cheopsa, Kolos Rodyjski, Posąg Zeusa, jak i nowe cuda świata Wielki Mur Chiński, Posąg Chrystusa z Rio de Janeiro, Machu Picchu i Koloseum. W „Świecie bajek” będą Flinstonowie, Toy Story, Sponge Bob, Cars, Kicia Rożek, Smurfy, Żółwie Ninja, Miraculum, Minionki i hit wystawy, czyli ogromna makieta wzorowana na bohaterach bajki „Król Lew”.

Będzie również Strefa gier, gdzie będzie można zagrać w Minecraft i Fortnite. A dla zwolenników planszówek klasyka, czyli Monopoly. Najmłodsi będą mogli skorzystać również z Fun Parku, czyli strefy zabaw klockami o powierzchni ponad 300 metrów kwadratowych z krainą Friends i wielkim miastem z Lego City.

Będzie również strefa 3D Trick Gallery. Jest to największa w Polsce kolekcja obrazów selfies 3D, przygotowana w najmniejszych szczegółach. Kilkadziesiąt interaktywnych obrazów, dedykowane oświetlenie, selfiestandy i mnóstwo detali, pozwolą Wam stworzyć unikalne i wyjątkowe zdjęcia.

Wystawa zostanie z nami do 30 sierpnia.

Fot. Materiały organizatorów

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments