Nowe ekologiczne śmieciarki Scania zasilane gazem CNG już niedługo będą jeździć po naszym mieście i okolicach. Zmniejszy to zarówno zanieczyszczenie powietrza oraz hałas.

– Jako lokalna firma czujemy się w obowiązku, aby dbać o nasze wspólne otoczenie. W tym celu podejmujemy liczne inwestycje, które mają na celu podnieść komfort życia wszystkich mieszkańców Lublina i okolic. Nowe pojazdy są dużo bardziej przyjazne dla środowiska i doskonale wpisują się w naszą proekologiczną strategię – podkreśla Ireneusz Zimoch, wiceprezes Kom-Eko S.A.

Pierwsza auta o napędzie na gaz pojawiły się już w lublinie pod koniec ubiegłego roku. Obecnie Kom-Eko dysponuje już 7 takimi autami. Inwestycja zgodna jest z ustawą
o elektromobilności i paliwach alternatywnych.

Pojazdy SCANIA P340 są napędzane gazem CNG, dzięki temu są cichsze oraz znacznie ograniczają emisję spalin do atmosfery. Ładowność i pojemność nowych pojazdów jest taka sama, jak w przypadku tradycyjnych śmieciarek. Posiadają trzyosiowe podwozie, dzięki czemu są zwrotne i sprawdzą się w wąskich miejskich ulicach.

Fot.  Aleksandra Szyszko

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments