6 grudnia centrum Lublina rozbłyśnie tysiącem świateł za sprawą świątecznych iluminacji. W tym roku dekoracji będzie więcej, a choinka miejska przed Ratuszem zyska dodatkowe 3 metry.

W przestrzeni miasta pojawi się 13 nowych elementów iluminacji świąteczno-noworocznej oraz dwie figury aniołów. Przed Bramą Krakowską ustawiona zostanie nowa, przestrzenna dekoracja w formie 4,5-metrowego prezentu, na placu Po Farze stanie altanka inspirowana kształtem i freskami gotyckiej Kaplicy Trójcy Świętej, przed Trybunałem pojawią się anielskie skrzydła, a na placu Litewskim – otwarta ramka do zdjęć.

Dwa nowe anioły znajdą swoje miejsce przed szopką bożonarodzeniową, a na dziewięciu latarniach wzdłuż budynku poczty pojawią się dekoracje w kształcie geometrycznych wzorów świetlnych. Miejska choinka zyska dodatkowy, dolny segment i osiągnie wysokość 13 m. Dotychczasowe anioły otrzymają błyszczące szaty z ornamentami i aureolę z nowych sznurów świetlnych.

Na placu Litewskim ponownie ustawiony zostanie przestrzenny napis „I LOVE LUBLIN”, na deptak powrócą podświetlane figury poety i renesansowej pary, na latarnie i drzewa symetryczne elementy świetlne, zaś na Stare Miasto kolorowe gwiazdy autorstwa Jarosława Koziary.

Zapalenie miejskiej choinki i wszystkich świątecznych iluminacji planowane jest na 6 grudnia.

Fot. Wizualizacje Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments