W czwartek (18 lipca) Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zaprezentowało nowy krwiobus. Specjalistyczny autobus kosztował prawie 3 mln zł.

– Jest to najnowszy i najnowocześniejszy krwiobus w całym województwie, a nawet w Polsce. Dzięki takiemu zakupowi możliwe będzie dotarcie bezpośrednio do dawców w całym regionie – podkreśla Elżbieta Puacz, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. – Jest to ważny zakup, bo aż 30 proc. krwi pochodzi właśnie ze zbiórek prowadzonych w terenie. Wiemy, że w naszym regionie nadal są miejscowości, w których jeszcze nigdy nie były organizowane akcje poboru krwi i my chcemy to zmienić. Kolejny krwiobus ułatwi nam to zadanie i pozwoli dotrzeć do większej liczby osób

Nowoczesny krwiobus marki Mercedes, który trafił do RCKiK w Lublinie jest w pełni niezależny technicznie – posiada własny agregat prądotwórczy, wewnętrzną sieć komputerową oraz możliwość podłączenia się do sieci internetowej. Wyposażony jest także w klimatyzację i niezbędny sanitariat. Nowy krwiobus posiada wiele udogodnień, takich jak elektrycznie regulowane fotele, niezależne zasilanie czy toaleta. Mobilny punkt poboru krwi będzie też znacznie wygodniejszy dla pracowników.

Fot. Jakub Małysz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments