Nowy punkt pobrań przy Sanitasie. Tu zrobisz test na koronawirusa

1
1123

Od czwartku (29 października) w Lublinie rusza nowy mobilny punkt pobrań wymazów w kierunku koronawirusa. W drive thru badanie może wykonać każda osoba w ramach skierowania wydanego przez lekarza (NFZ), bądź też prywatnie po opłaceniu kwoty za badanie.

Pacjent musi pojawić się w punkcie pobrań samochodem jako kierowca, bądź pasażer siedzący za kierowcą. Badanie pobierane jest bez wysiadania pacjenta z samochodu. Wymazy nie będą jednak pobierane od pacjentów poruszających się pieszo bądź innym środkiem lokomocji.

W celu rejestracji badania w ramach świadczeń NFZ należy zadzwonić pod numer: 515 337 703 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 do wyczerpania miejsc, jednak nie dłużej niż do godziny 12.00.

W trakcie rejestracji należy podać swoje dane osobowe i kod skierowania na badanie oraz numer rejestracyjny samochodu, którym przyjedzie pacjent. Rejestracja wizyt prywatnych możliwa jest również przez Centrum Umawiania Wizyt pod numerem telefonu: 81-53-40-400, nie ma możliwości rejestracji wizyt w ramach NFZ pod tym numerem telefonu. Za wizytę prywatną pacjent płaci w formie płatności online na stronie internetowej cmsanitas.pl lub przelewem.

Na badanie należy zabrać dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość. Na dwie godziny przed badaniem nie wolno spożywać posiłków, pić, palić papierosów, przyjmować leków, żuć gumy, myć zębów, a także płukać ust.

Mobilny punkt pobrań znajduje się przy ulicy Okopowej 3 przed parkingiem podziemnym. Jadąc od ulicy Okopowej należy skręcić w ulicę dzielącą Centrum Medyczne Sanitas od PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji, następnie pojechać 120 metrów prosto, skręcić w prawo, następnie prosto 120 metrów. Punkt pobrań znajduje się po prawej stronie. Jadąc od ulicy Zesłańców Sybiru należy za Centrum Kultury w Lublinie skręcić w prawo, punkt pobrań znajduje się po lewej stronie.

Pacjent ma obowiązek punktualnego stawiennictwa na badanie, zgodnie z godziną podaną w tracie rejestracji badania.

Fot. Sanitas Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
2 lat temu

Czy wie ktoś może jak długo oczekuje się na wyniki badan robione w tym punkcie?