W niedzielę (14 kwietnia) odbędzie się oficjalne otwarcie sezonu turystycznego w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Podczas wydarzenia można będzie nie tylko spacerować i podziwiać niespotykane okazy roślin, ale też wziąć udział w zabawach i zakupić pamiątkowy Znaczek Turystyczny Ogrodu Botanicznego UMCS i Dworku Kościuszków. To drugie takie wyróżnienie w Polsce.

Kolejny sezon turystyczny w Ogrodzie Botanicznym rozpoczyna się już 14 kwietnia. Miejsce można będzie od tej chwili odwiedzać codziennie, aż do końca października – od poniedziałku do piątku od godz. 9:00, w soboty, niedziele i święta: od godz. 10:00. Szklarnie będą otwarte w godz. 10:00-14:00 od poniedziałku do piątku. Z kolei Dworek Kościuszków będzie dostępny dla zwiedzających od środy do niedzieli w godz. 10:00 -18:00. Ceny biletów pozostają bez zmian. Od tego sezonu uruchomione także zostaną płatności bezgotówkowe. Tradycyjnie z Kartą Absolwenta UMCS wstęp do Ogrodu jest bezpłatny. Nadal działać też będą zniżki dla uczestników programów: Karta Seniora, Rodzina Trzy Plus, Karta Dużej Rodziny oraz Karta Turysty.

W dniu inauguracji sezonu odbędzie się także sprzedaż Znaczka Turystycznego Ogrodu Botanicznego UMCS i Dworku Kościuszków. Lubelski botanik” jest drugim po Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu i jego filii Arboretum w Wojsławicach ogrodem, który został w ten sposób wyróżniony. Znaczki można będzie kupić w kasie biletowej Ogrodu (wejście od. ul. Willowej) z cenie 7zł za sztukę. Po 31 października znaczki będą dostępne w siedzibie Ogrodu (ul. Sławinkowska 3) w godzinach pracy, 7:00-15:00.

Pomysł na znaczek zrodził się w Czechach. Obecnie można go dostać w 20 państwach i obejmuje ponad 5500 miejsc. W samej tylko Polsce jest już ich prawie 800. Każdy znaczek posiada swój numer, co ułatwia kolekcjonerom zbieranie i kompletowanie kolekcji. W Lublinie do tej pory znaczkami wyróżniono: Miasto Lublin – nr 629, Bramę Krakowską – nr 630 oraz Kościół Nawrócenia św. Pawła – nr 631. Ogród Botaniczny UMCS posiada nr 775, a Dworek Kościuszków – nr 776.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments