Przed nami kolejna już pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku wyruszy ona w środę (4 sierpnia). We wtorek (27 lipca) ruszył sekretariat Pieszej Pielgrzymki Lublin – Jasna Góra. Codziennie aż do jej wyruszenia, przed Archikatedrą Lubelską od godziny 10 do 17 będą dyżury wolontariuszy.

Podczas dyżurów istnieje możliwość zapisów na pielgrzymkę jak również wsparcia Funduszu „Idę z Tobą”. – Kolejny rok za względu na COVID 19, wyruszamy w reżimie sanitarnym. Będzie to sztafeta modlitwy. Według rekomendacji Głównego Inspektora Sanitarnego w trasę jednocześnie może wyjść 300 osób plus osoby zaszczepione. Każdego dnia iść będziemy w trzech grupach – tłumaczy ks. Mirosław Ładniak, pomysłodawca i organizator pielgrzymki.

Po dojściu na miejsce, pątnicy wracają do domów, a następnego dnia, na trasę wyjdą kolejni pielgrzymi. Dzięki wymianie pielgrzymów, na lubelskiej pielgrzymce może być nawet kilka tysięcy osób. – W czasie pandemii szczególną uwagę zwracać będziemy na bezpieczeństwo sanitarne pątników. Każdy indywidualnie musi zabezpieczyć sobie posiłek na cały dzień, czy też środki dezynfekcyjne. Nie będzie możliwości nocowania po trasie nawet u „znajomych”. Jedynie grupa namiotowa „kapucyńska” będzie nocować na trasie. Codziennie autokar przywozić będzie i odwozić pielgrzymów – zaznacza ks. Ładniak.

43. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy pod hasłem „Eucharystia – prawdziwe Życie”. Konferencje wygłosi ks. Paweł Wróbel, salwatorianin. Na trasę pierwsze grupy wyruszą 4 sierpnia, nie tak jak dotychczas 3 sierpnia, pielgrzymka będzie o dzień krótsza niż w latach poprzednich. – Pielgrzymować będziemy tylko w jednej kolumnie trasą na Bełżyce, Urzędów i Annopol. Pierwszego dnia pątnicy dochodzą do Chodla, a drugiego do Księżomierzy. Później trasy są podobne do tych tradycyjnych. 4 sierpnia na szlak wyruszą grupy 1, 2, 3, kolejny dzień to kolejne trzy grupy i tak rotacyjnie do 14 sierpnia – podsumowuje organizator.

4 sierpnia Msza św. w Archikatedrze Lubelskiej sprawowana będzie o godz. 6. Po niej pątnicy wyruszą na szlak placu katedralnego przez Deptak, Kapucyńską, ul. Narutowicza, Głęboką, al. Kraśnicką do Konopnicy. Dalej do Chodla. Koszt pielgrzymki wynosi 40 zł wpisowe, plus 40 zł przejazd autokarem.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments