Podpowiadamy, co zrobić z choinką po świętach

0
98

Kiedy choinka zaczyna gubić igły, powinniśmy znaleźć jej inne miejsce niż nasz salon. Co zrobić ze świątecznym drzewkiem? Można zasadzić w ogródku. Jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości, to zarówno choinką ciętą, jak i doniczkową zajmie się firma wywożąca odpady z naszego osiedla.

Jeżeli masz ogródek lub działkę, na której zostało jeszcze trochę wolnego miejsca, odpowiedź na pytanie o to, co zrobić z choinką w doniczce po świętach, jest dość prosta: przesadzić ją do ziemi.

Jak i kiedy sadzić choinkę po świętach

Najlepszy czas na wsadzenie jej do ziemi to kwiecień i maj. Naturalnie do tej pory nie może czekać w domu. Dlatego tuż po świętach wystarczy wynieść drzewko na zewnątrz, osłaniając je jednak przed bezpośrednim działaniem wiatru i mrozu. Najlepiej zastosować ocieplenie donicy w postaci agrowłókniny lub ścianek ochronnych. Do przesadzenia najlepiej nadają się te drzewka, które od początku były w donicy i mają rozwinięty system korzeni.

Jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości, to zarówno choinką ciętą, jak i doniczkową zajmie się firma wywożąca odpady z naszego osiedla.

– Odbierane przez nas choinki zagospodarowujemy w sposób przyjazny dla środowiska. Po wstępnym rozdrobnieniu drobne gałązki i igły trafią na pryzmy kompostowe przyczyniając się do wytworzenia naturalnego środka poprawiającego właściwości gleby „HUMUKOM” – tłumaczy Adam Przystupa, dyrektor w firmie KOM-EKO. – Grubsze gałęzie i pnie zasilą produkcję paliwa alternatywnego, które zastępuje węgiel w procesach spalania w przemyśle cementowym – dodaje.

Choinki odbierane są w formie wystawek zgodnie z otrzymanym przez mieszkańców harmonogramem (również przy użyciu aplikacji ekoAPP) w styczniu i lutym. By skorzystać z tej usługi, wystarczy zgłosić potrzebę odbioru choinki w jednym ze wskazanych terminów. Zgłoszenie powinno nastąpić co najmniej na trzy dni przed terminem odbioru.

Zgłoszenia można dokonać:

  • poprzez aplikację ekoAPP, korzystając z opcji „zgłoś zapotrzebowanie”

  • drogą mailową: bok@kom-eko.pl

  • telefonicznie dzwoniąc do Biura Obsługi Klienta: 81 748 86 52

Artykuł powstał we współpracy z KOM-EKO

Fot. Kom-Eko

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments