Mamy 207 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą: 93 osób z woj. mazowieckiego, 38 osób z woj. śląskiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, 12 osób z woj. świętokrzyskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 11 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego.

– Na terenie województwa lubelskiego potwierdzone wyniki zakażenia dotyczą kobiety w wieku powyżej 61 lat z powiatu zamojskiego, w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym – wyjaśnia Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Resort zdrowia poinformował też o śmierci kolejnych pięciu osób zakażonych koronawirusem. Są to: 41-letnia kobieta i 84-letni mężczyzna ze szpitali w Krakowie, 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 77-letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu i 59-letni mężczyzna ze szpitala w Polanicy-Zdroju.

Obecnie na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 166 przypadków zakażenia koronawirusem (w tym 6 osób zmarłych). Liczba zakażonych koronawirusem w kraju wynosi 3834 (w tym 84 osoby zmarłe).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments