Od 29 maja pasażerowie, latający z lubelskiego lotniska, mogą korzystać z nowej hali odlotów. Dzięki rozbudowie terminalu czeka na nich większa poczekalnia, część komercyjna oraz szybsza odprawa na lotnisku. Dzięki tej inwestycji, Port Lotniczy Lublin będzie mógł także obsłużyć kilka samolotów w tym samym czasie.

Rozbudowana została wschodnia część terminalu, gdzie znajduje się hala odlotów, która w ramach inwestycji została powiększona. Prace objęły powierzchnię ponad 2 tys. mkw. W dobudowanej części terminalu na lot oczekiwać będą pasażerowie strefy Schengen. Jej powierzchnia ma 1400 mkw. Wcześniej pasażerowie mieli do dyspozycji 600 mkw.

Podróżni strefy Non Schengen, będą korzystać z dotychczasowej hali odlotów, zlokalizowanej w „starej części” terminalu. Dzięki rozbudowie i przeniesieniu ruchu strefy Schengen do dobudowanej części, jej powierzchnia zwiększyła się z aż czterokrotnie.

– Rozbudowa była podyktowana koniecznością zwiększenia przepustowości terminalu, a co za tym idzie podniesieniem komfortu podróżnych, oczekujących na samolot. Odpowiednio rozwinięta infrastruktura, to także niezbędny element do tego, abyśmy mogli się rozwijać i podejmować rozmowy z przewoźnikami, dotyczące uruchomienia nowych połączeń – podkreśla Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin.

W nowej hali zlokalizowane są m.in.: poczekalnia z wyjściami, nowa strefa kontroli bezpieczeństwa, pomieszczenia Służby Ochrony Lotniska, Krajowej Administracji Skarbowej, Straży Granicznej, toalety i pomieszczenia techniczne. Pasażerowie strefy Schengen będą mogli także skorzystać z nowego saloniku „business lounge”, z wyjściem na patio.

Rozbudowa terminalu pasażerskiego trwała od marca 2018 roku i kosztowała 10,5 mln złotych.

Fot. Iwona Burdzanowska

1Zobacz galerię zdjęć

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments