Lubelskie uczelnie przedłużyły rekrutację na studia licencjackie, inżynierskie i magisterskie. Na wielu kierunkach pozostało jeszcze od kilku do kilkunastu wolnych miejsc, na które rejestrować się mogą kandydaci. Sprawdźcie, co jeszcze można studiować.

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Drugi nabór na studia I stopnia trwa do 19 września. W przypadku studiów II stopnia do 10 września. W dostępnej ofercie są między innymi miejsca na kierunki studiów inżynierskich: bioinżynieria, bezpieczeństwo i certyfikacja żywności, sztuka ogrodowa i aranżacje roślinne, ekoenergetyka, biotechnologia, ochrona środowiska. Na każdym kierunku jest od kilku do kilkunastu miejsc wolnych.

Studia stacjonarne pierwszego stopnia (wolne miejsca): agrobiznes, bioinżynieria, ekonomia, gospodarka przestrzenna, leśnictwo, rolnictwo, turystyka i rekreacja, aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana, bezpieczeństwo i higiena pracy, bezpieczeństwo i certyfikacja żywności, pielęgnacja zwierząt i animaloterapia, zootechnika, architektura krajobrazu, ogrodnictwo, sztuka ogrodowa i aranżacje roślinne, zielarstwo i fitoprodukty, ekoenergetyka, inżynieria chemiczna i procesowa, inżynieria rolnicza i leśna, transport i logistyka, zarządzanie i inżynieria produkcji, biotechnologia, gastronomia i sztuka kulinarna, technologia żywności i żywienie człowieka, biobezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe, biokosmetologia, biologia i ochrona środowiska.

Studia niestacjonarne pierwszego stopnia (wolne miejsca): leśnictwo, rolnictwo, behawiorystyka zwierząt, bezpieczeństwo i higiena pracy, pielęgnacja zwierząt i animaloterapia, zootechnika, ogrodnictwo, zielarstwo i fitoprodukty, ekoenergetyka, geodezja i kartografia, inżynieria rolnicza i leśna, transport i logistyka, zarządzanie i inżynieria produkcji, dietetyka, gastronomia i sztuka kulinarna, technologia żywności i żywienie człowieka, biokosmetologia i ochrona środowiska.

Studia stacjonarne drugiego stopnia (wolne miejsca): turystyka i rekreacja, biologia, specjalność biologia sądowa i dietetyka.

Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Na Uniwersytecie Medycznym rekrutacja uzupełniająca na studia trwa do 13 września. – Obecnie trwa rejestracja na studia II stopnia niestacjonarne w systemie weekendowym na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo – informuje Wojciech Brakowiecki, rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie aktualnie otwarta jest rejestracja na studia stacjonarne I stopnia między innymi na takich kierunkach jak: Animacja kultury, Administracja i zarządzanie publiczne, Archeologia, Analityka gospodarcza, Bezpieczeństwo narodowe, Biologia, Chemia, Fizyka, Geografia, Geoinformatyka, Germanistyka, Historia, Matematyka, Matematyka w finansach, Nauczanie fizyki i informatyki, Nauczanie matematyki i informatyki, Prawno- administracyjny, Prawno-biznesowy, Romanistyka, Rusycystyka, Socjologia, Stosunki międzynarodowe, Turystyka historyczna, Ukrainistyka.

– Na większości kierunków studiów I stopnia stacjonarnych, na które trwa aktualnie dodatkowa rekrutacja, planujemy zakończenie naboru w połowie września, jednak zachęcam do sprawdzania harmonogramów naboru i zasad przyjęć znajdujących się w indywidualnych opisach poszczególnych kierunków na stronie internetowej – informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS. – Warto również dodać, że na UMCS prowadzona jest także właściwa rekrutacja na poszczególne kierunki studiów niestacjonarnych, II stopnia oraz na studia podyplomowe – dodaje.

Politechnika Lubelska

Na Politechnice Lubelskiej rekrutacja trwa do 15 września. Uczelnia przedłużyła jej termin na 15 kierunków na studiach stacjonarnych I stopnia.

Są to: budownictwo, elektrotechnika, inżynieria multimediów, inżynierskie zastosowania informatyki w elektrotechnice, transport, mechanika i budowa maszyn, inżynieria biomedyczna, robotyzacja procesów wytwórczych, zarządzanie i inżynieria produkcji, inżynieria odnawialnych źródeł energii, inżynieria środowiska, edukacja techniczno-informatyczna, inżynieria i analiza danych, inżynieria bezpieczeństwa, matematyka.

– 17 września ogłoszone zostaną wyniki rekrutacji – informuje Iwona Czajkowska-Denka, rzecznik prasowy Politechniki Lubelskiej.

Katolicki Uniwersytet Lubelski

Rekrutacja na KUL potrwa do 20 września. – Mamy jeszcze dostępne miejsca na kierunki w filii KUL w Stalowej Woli. W Lublinie jest to Administracja, Architektura krajobrazu, Bezpieczeństwo narodowe, Biotechnologia, Filologia germańska, Filologia niderlańska, Filologia romańska, Hispanistyka, Historia, Matematyka, Muzykologia i Prawo kanoniczne – informuje Monika Stojowska, rzecznik prasowy KUL.

Wymienione kierunki dotyczą studiów I stopnia.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments