Ruszył konkurs międzyuczelniany na najlepszy pomysł biznesowy

0
141

Wyłonienie najlepszych pomysłów biznesowych studentów lubelskich uczelni jest celem konkursu Lublin Up! To międzyuczelniana inicjatywa będąca efektem podpisanego w czerwcu ubiegłego roku porozumienia pomiędzy Miastem Lublin, a uczelniami należącymi do Związku Uczelni Lubelskich oraz Fundacją WeDo.

Rekrutacja trwa do 24 marca. Lublin Up! wpisuje się w program Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

– Każdy biznes zaczyna się od pomysłu, jednak droga od idei do zrealizowania jej w postaci własnej działalności gospodarczej bywa długa i wymagająca. Dlatego miasto wraz z lubelskimi uczelniami wychodzi naprzeciw potrzebom studentów, którzy aktywnie szukają pomysłu na swój biznes. Poprzez międzyuczelniany konkurs Lublin Up! chcemy rozwijać wśród młodych kompetencje w zakresie przedsiębiorczości oraz zwrócić ich uwagę na możliwości zbudowania własnej firmy w Lublinie – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Celem konkursu jest zidentyfikowanie projektów o największym potencjale biznesowym oraz wsparcie młodych osób w komercjalizacji ich pomysłów. W czasie konkursu zespoły projektowe będą miały okazję pracować z mentorami i ekspertami, którzy dzięki posiadanej praktycznej wiedzy zdobytej w pracy z biznesem, instytucjami otoczenia biznesu oraz instytucjami wspierającymi startupy, przybliżą im ścieżkę wdrożenia zgłoszonych rozwiązań, a także obejmą mentoringiem i udzielą porad w jaki sposób ulepszyć pomysły biznesowe.

Adresatami konkursu Lublin Up! są studenci i doktoranci (w tym uczestnicy szkół doktorskich) Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Politechniki Lubelskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego, Uniwersytetu Medycznego, zrzeszeni w zespołach projektowych (2-5 osób). Pomysły biznesowe zgłaszane do konkursu muszą wpisywać się w co najmniej jedną ze specjalizacji gospodarczych Miasta Lublin określonych w Strategii Lublin 2030, tj. przemysł motoryzacyjny i maszynowy, zdrowe społeczeństwo, inteligentne sieci i ICT, zautomatyzowane przetwórstwo spożywcze i żywność funkcjonalna, procesy chemiczne i produkty chemii specjalistycznej, nowoczesne usługi biznesowe.

Rekrutacja trwa do 24 marca. Szczegółowe informacje, formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie: przedsiebiorczy.lublin.eu.

Konkurs międzyuczelniany na najlepszy pomysł biznesowy to wspólna inicjatywa Miasta Lublin, Fundacji WeDo, Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej, Politechniki Lubelskiej, Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Przyrodniczego.

Źródło: Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments