Miasto rozpoczyna drugi etap dyskusji publicznej na temat „Standardów Mobilności Miejskiej”. Konsultacje społeczne potrwają do końca listopada.
– Standardy Mobilności Miejskiej mają na celu ujednolicić oraz wskazać jak planować i rozwijać infrastrukturę pieszą, rowerową oraz tę związaną z transportem zbiorowym, aby była dostępna i zachęcała do korzystania. Dlatego aktualizujemy i ponownie weryfikujemy potrzeby mieszkanek i mieszkańców Lublina w zakresie przemieszczania się po mieście. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w pierwszym etapie konsultacji i zapraszam do dalszej dyskusji oraz dzielenia się swoimi opiniami. Wspólnie chcemy wypracować ostateczną treść dokumentu, ważnego z punktu widzenia użytkowników różnych form podróżowania po mieście – mówi Tomasz Fulara, zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju.
Konsultacje społeczne miały na celu stworzenie „Standardów Mobilności Miejskiej” z uwzględnieniem potrzeb mieszkanek i mieszkańców Lublina. Nowy dokument aktualizuje trzy obecnie funkcjonujące dokumenty strategiczne:
- „Standardy techniczne dla infrastruktury rowerowej Miasta Lublin” (link do dokumentu);
- „Politykę Rowerową Miasta Lublin” (link do dokumentu);
- „Lubelskie Standardy Piesze. Kierunki rozwoju ruchu pieszego w Lublinie” (link do dokumentu)
oraz uwzględnia zapisy „Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego do roku 2030 (z perspektywą 2040)” (link do dokumentu).
Podczas pierwszego etapu konsultacji, w terminie od 10 czerwca do 15 sierpnia br. wzięło w nich udział blisko 390 osób, które wypełniły ankietę online oraz przesłały swoje uwagi za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: konsultacje@lublin.eu.
Zarys nowego dokumentu strategicznego, który jest wykładany do wglądu publicznego, powstał z uwzględnieniem uwag przesłanych przez mieszkanki i mieszkańców. Treść konsultowanego dokumentu dostępna jest na stronie lublin.eu. Mieszkanki i mieszkańcy mogą zgłaszać do niej swoje propozycje/uwagi na piśmie lub przez internet. Uwagi na piśmie należy kierować na adres: Wydział Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością, ul. Krochmalna 13i, 20-401 Lublin, zaś elektronicznie za pośrednictwem poczty e-mail: konsultacje@lublin.eu.
W ramach drugiego etapu konsultacji społecznej przewidziano również dwa otwarte spotkania konsultacyjne:
- 25 listopada (poniedziałek) – spotkanie z mieszkankami i mieszkańcami w s. 252 na ul. Spokojnej 2, w godz. 17.00-19.00;
-
27 listopada (środa) – spotkanie z przedstawicielkami i przedstawicielami środowisk rowerowych w s. 3 w Ratuszu, w godz. 17.00-19.00.
Źródło: Miasto Lublin