Już w poniedziałek (6 sierpnia) ruszają warsztaty animacji dla dzieci, czyli jak ożywić martwą naturę. To dobra okazja na wspólne tworzenie filmów z użyciem nietypowych materiałów.

Zajęcia z animacji zorganizowała lubelska Ładno Pracownia, która skupia grupy projektantów, fotografów, animatorów i grafików. Specjalizują się w organizacji szkoleń dla branży kreatywnej i warsztatów dla dzieci.

Tegoroczne warsztaty startują w poniedziałek (6 sierpnia) o godz. 16 przy ul. Lubartowskiej 30 A. Pierwszego dnia organizatorzy przewidzieli zajęcia z wykorzystaniem soli, cukru i kawy, żeby stworzyć animowane pejzaże, zwierzęta i obrazy. Drugiego dnia za pomocą waty, filcu i tkaniny uczestnicy wykonają morskie stwory, krainy i podwodne miasta. Dzięki animacji prac będzie można tworzyć nieznane dotąd historie.

Dzień trzeci minie pod znakiem kredy. Za jej pomocą będzie można wykonać i zacierać ślady oraz tworzyć mikro i makro świat postaci, stworzeń i przedmiotów.

Każdego dnia będzie okazja do wspólnej pracy nad całkiem nowym animowanym filmem. Nad warsztatami będzie czuwać autorka animacji, filmów i teledysków, Karolina Głusiec, która zaznacza, że przestrzeń Ładno Pracowni zamieni się w plan improwizowanej, animowanej sekwencji. Powstanie ona z pomysłów, gestów oraz twórczego połączenia sztuki i zabawy wszystkich uczestników warsztatów .

Zajęcia zostały przewidziane dla dzieci w wieku 7-15 lat i odbędą się w poniedziałek, środę i piątek (6,8,10 sierpnia) w godz. 16-18. Jest możliwość wykupienia udziału we wszystkich trzech dniach warsztatowych (60 zł), lub na każdy dzień oddzielnie (25 zł/dzień).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments