Po kilku miesiącach Galeria Labirynt powraca z warsztatami na żywo. Tym razem skorzystać z nich będą mogli przede wszystkim ci najmłodsi odbiorcy kultury w Lublinie. Sprawdźcie, na co warto zapisać swoje dziecko.
Warsztaty rodzinne będą odbywać się w każdą sobotę w budynku galerii przy ul. Popiełuszki 5. Jeśli pozwoli na to pogoda będą też spotkania na trawie, a w jednym z nich weźmie udział słynny lubelski „Baobab”.
Udział w zajęciach jest odpłatny. Cena biletu wynosi 4 zł za dziecko. Opiekunom dzieci uczestniczących w zajęciach oraz osobom z niepełnosprawnościami przysługują bilety bezpłatne.
Program
1 sierpnia, godz. 12 – Sobota w Labiryncie
„Sobota w Labiryncie” to warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Dzieci i rodzice dowiedzą się, jak konstruować rzeźby i rozwiążą zagadkę, co jest wyższe – rzeźba „Fasada” czy żyrafa? Podczas warsztatów inspiracją będzie „Fasada”, ważąca 1,24 tony praca Moniki Sosnowskiej prezentowana w Galerii Labirynt. Na zajęciach uczestnicy wykonają przestrzenne metalowe konstrukcje będące jednocześnie autoportretami.
Prowadzenie: Krystian Kamiński
8 sierpnia, godz. 12 – Ćwiczenia z wolności (warsztaty sensoryczne)
Podczas spotkania dzieci poznają przykłady dzieł sztuki, w których kolor jest najważniejszy. Każdy z małych uczestników stworzy też własną masę plastyczną w wybranych, ulubionych kolorach. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 5 do 7 lat.
Prowadzenie: Agata Sztorc
15 sierpnia, godz. 12 – Rosnąca sztuka
Zajęcia „Rosnąca sztuka” dedykowane są dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Uczestnicy dowiedzą się, czy gałązka może być dziełem sztuki i jak zwykły patyk może stać się żywy. Podczas zajęć inspiracją będzie wielki pień słynnego „Baobabu” oraz ogromny patyk Basi Bańdy i Tomasza Relewicza ,,Zebrany na podpałkę chrust zaczyna kiełkować”. Na warsztatach powstaną magiczne patyki zrobione tylko naturalnych skarbów przyrody.
Prowadzenie: Anna Śmierzchalska
22 sierpnia, godz. 12 – Rosnąca sztuka
Ostatnią sobotę sierpnia dzieci w wieku od 6 do 12 lat będą mogły spędzić przy słynnym „Baobabie”. Zajęcia związane ze Sztuką Ziemi zostaną przeniesione na trawę, przed budynek galerii. Inspiracją do warsztatów będą prace artystów: Dominika Lejmana, Teresy Murak, AnyRoldan i Richarda Longa. Ze znalezionych na łące materiałów uczestnicy i uczestniczki spróbują stworzyć magiczne koła – mandale.
Prowadzenie: Anna Śmierzchalska
Fot. Materiały prasowe