Od soboty (1 sierpnia) na Platformie Usług Elektronicznych ZUS będzie można aktywować Polski Bon Turystyczny, który dofinansuje letni wypoczynek dla dzieci. Na każde dziecko do 18 roku życia można dostać 500 zł. Dodatkowo 500 zł przypadnie dzieciom z orzeczeniem niepełnosprawności.

Polski Bon Turystyczny ma formę elektronicznego bonu, który będzie ważny do końca marca 2022 roku. Będzie go można wykorzystać w Polsce między innymi do opłacenia pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym. Dopłatę do wakacji lub ferii zimowych otrzyma prawie 2,4 mln rodzin.

Jak otrzymać bon

Bon będzie można otrzymać od soboty (1 sierpnia) po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Jest to ta sama platforma, z której korzystają rodziny, którym przysługuje 500+. System pozwala na łatwą rejestrację między innymi za pomocą Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz niektórych systemów bankowości internetowej.

Bon zostanie aktywowany w systemie teleinformatycznym po potwierdzeniu poprawności lub aktualizacji danych. Trzeba go będzie okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu. Bon, w formie unikalnego, szesnastocyfrowego numeru, otrzymasz za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany numer telefonu lub adres poczty elektronicznej.

Bon nie musi być wykorzystany jednorazowo.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments