To już ostatni weekend wakacji. Pogoda sprzyja, więc warto skorzystać z przygotowanych atrakcji. Zobaczcie nasze weekendowe zestawienie lubelskich imprez i wybierzcie coś dla siebie.

40-lecie Bajmu

W piątek (31 września) o godz. 20 odbędzie się jubileuszowy koncert z okazji 40-lecia istnienia zespołu Bajm na polskiej scenie muzycznej. Na placu Zamkowym usłyszymy znane przeboje grupy. Nie zabraknie też nowych kawałków. Podczas wydarzenia będzie też działała strefa dla matek z dziećmi i osób niepełnosprawnych.

Szach i mat

W piątek (31 sierpnia) na Moście Kultury będzie można uczestniczyć w Warsztatach Szachowych połączonych z cyklem Turniejów Szachowych. Zajęcia są świetną okazją na rozwijanie swoich szachowych umiejętności i sprawdzenie się podczas walki na żywo z różnymi przeciwnikami. Warsztaty są otwarte dla wszystkich i zaczynają się o godz. 16.

Koncerty na moście

Most Kultury zapewni też podczas weekendu wieczorne koncerty. W piątek zagra dla was „Mohipisian”, zespół charakteryzujący się połączeniem rockowej alternatywy z nutą psychodelii lat ‘60. W sobotę na scenie wystąpi „Backbeat”, grupa występująca ze swoimi rock’n’rollowymi coverami na setkach scen w kraju i za granicą. W niedzielę usłyszymy „DżangoBango”. Grupa przeniesie nas w świat cygańskiej wolności i barwnej improwizacji. Koncerty zaczynają się o godz. 20.

Pokaz fontanny

W sobotę (1 września) na placu Litewskim zobaczymy też pokaz fontanny multimedialnej. O godz. 21 odbędzie się prezentacja „Anioły Lubelskie”, a w niedzielę „Anioły Lubelskie” i „Sen o mieście”.

Potańcówka na Bronowicach

W sobotę (1 września) na specjalnie wybudowanej scenie w Parku Bronowickim wystąpią dwa rewelacyjne zespoły – o godzinie 19 zaprezentuje się zespół Rokiczanka! Później, o godz. 20.30 wystąpi Warszawska Orkiestra Sentymentalna, której towarzyszyć będą roztańczeni lublinianie. Koncert plenerowy odbędzie się w ramach cyklu „Zatańcz z Lublinem”.

Festiwal azjatycki

Przysmaki koreańskie, tajskie, indyjska aromatyczna pakora i dymiące stragany z jedzeniem dla najbardziej wymagających smakoszy kuchni z tego zakątka świata. W sobotę (1 września) i w niedzielę (2 września) klub Radość przy ulicy Bernardyńskiej zamieni się w Festiwal Azjatycki. Początek o godz. 12.

Masza i Niedźwiedź

Skende Shopping zaprasza na wyjątkowe spotkanie z bohaterami popularnego serialu animowanego „Masza i Niedźwiedź”. 1 i 2 września w godzinach 12-19 centrum handlowe zmieni się w miejsce zabaw i przygód. Dzieci będą mogły wyszaleć się, by w poniedziałek w pełni sił rozpocząć nowy rok szkolny.

Warsztaty origami

W niedzielę (2 września) w Rezerwacie Dzikich Dzieci zostaną zorganizowane warsztaty origami „Dobrze się składa lampiony”. Podczas zajęć zostanie wykorzystany papier ze starych plakatów i folderów. Start o godz. 15. Na warsztaty obowiązują mailowe zapisy.

Spacer w Botaniku

O roślinach jadalnych, nietypowych choć pospolitych, mało znanych, egzotycznych, a także o tych zapomnianych. To właśnie o tym wszystkim będziecie mogli porozmawiać z przewodnikiem Ogrodu Botanicznego UMCS już w niedzielę (2 września). Początek spaceru o godzinie 11. Spacer poprowadzi mgr inż. Dorota Misiurek. Będzie ona czekała na Was przy wejściu do Ogrodu, znajdującym się przy ulicy Willowej. Przewidziany czas trwania wydarzenia to dwie godziny.

Dożynki w Radawcu

W niedzielę (2 września) w Radawcu koło Lublina (teren lotniska sportowego) odbędą się Dożynki Wojewódzkie. Jak co roku będzie można podziwiać najpiękniejsze wieńce dożynkowe z całego regionu. Oprócz tradycyjnej części związanej z obrzędami, dożynkom towarzyszą kiermasze, wystawy i koncerty. Na muzycznej scenie dożynek wystąpią gwiazdy: Łąki Łan, Ania Dąbrowska, Pectus oraz Kabaret Smile. Początek o godz. 10.30. Koncerty od godz. 17.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments