Przed nami weekend, podczas którego nie zabraknie atrakcji. Sprawdziliśmy, na co warto się wybrać i co zobaczyć w Lublinie od piątku (12 kwietnia) do niedzieli (14 kwietnia).

Premiera w Teatrze Andersena

Teatr Andersena zaprasza na spektakl przeznaczony dla młodzieży od 14 roku życia. „Nowa” zmienia szkołę i wkracza w nieznane jej środowisko. Żeby przełknąć zastaną rzeczywistość, wymyśla świat z filmu, z amerykańskiego musicalu dla nastolatków. Są zmagania z samym/ą sobą, są miłosne historie, groza i śmiech. Są dramaty i jest happy end. Są musicalowe hity i efektowne układy taneczne. W Teatrze Andersena w Lublinie zobaczymy prawdziwy, multimedialny musical dla młodzieży. Dynamiczna akcja, wartkie dialogi, muzyka, którą będziesz pamiętać długo po wyjściu.

Premiera już 13 kwietnia o godz. 17 w Teatrze Andersena. Spektakl zobaczymy jeszcze 14 kwietnia o godz. 17, 16-19 kwietnia o godz. 9.30 i 11, 20 kwietnia o godz. 16, 21 kwietnia o godz. 12 oraz 23-24 kwietnia o godz. 9.30 i 11.30.

Informacje na temat biletów na stronie Teatru.

Zwiedzanie z przewodnikiem

W sobotę macie kolejną szansę, by zwiedzić Lublin razem z przewodnikiem w ramach #PoznajLublinzPrzewodnikiem. Początek w sobotę o 13 z Centrum Inspiracji Turystycznej (Jezuicka 1/3). Spacerując z prawdziwymi pasjonatami miasta podziwiamy piękną architekturę, poznajemy historię, a przy okazji spędzamy miło czas w towarzystwie profesjonalistów. Bilety możecie kupić stacjonarnie lub online na przewodnik.lublininfo.com

Nocne zwiedzanie Lublina | Szlakami Unii Jagiellońskiej

Fundacja „Via Jagiellonica” zaprasza w piątkowy wieczór na zwiedzanie Lublina, w którym w czasach jagiellońskich narodziła się Rzeczpospolita Obojga Narodów oraz kwitł wielki handel między Zachodem a Wschodem, w nocy okazuje się być jeszcze bardziej tajemniczy. Nocne zwiedzanie Lublina rozpocznie się o godz. 18:00 przy pomniku Unii Lubelskiej. Program zaplanowany jest na minimum półtorej, maksimum dwie godziny, czyli do godz. 20:00.

Cena usługi przewodnickiej:

– dorośli – 25 zł (bilet normalny),

– studenci, emeryci i renciści – 20 zł (bilet ulgowy),

– dzieci, uczniowie – 15 zł (w ramach biletu rodzinnego).

Jest to oferta dla osób indywidualnych, kierowana wyłącznie do osób pełnoletnich oraz niepełnoletnich z uprawnionymi opiekunami.

Wcześniejsza rezerwacja jest obowiązkowa i wymaga potwierdzenia przez organizatora. Można jej dokonywać na numer: (81) 441-11-18 lub kom. 693-272-040.

Wielki człowiek do małych interesów

W Teatrze Osterwy zobaczymy spektakl „Wielki człowiek do małych interesów”. Jest to komedia przedstawiająca świat pełen pozorów. Jak daleko może zaprowadzić złudzenie i jak długo można w nie wierzyć? Spektakl stanowi doskonałe połączenie inteligentnego humoru i głębokiej analizy mechanizmów sterujących relacjami w społeczeństwie, co czyni go atrakcyjnym dla widzów poszukujących treści z wartościowym i głębokim przesłaniem. Przy użyciu sugestywnej scenografii, muzyki i światła, „Wielki człowiek do małych interesów” przenosi widza w świat najwyższych emocji i wewnętrznych konfliktów, pozostawiając go z głębokim wrażeniem i pytaniami, które towarzyszą mu jeszcze po zakończeniu przedstawienia.

Repertuar:

12 kwietnia (piątek), godz. 11:00 i 19:00

13 kwietnia (sobota), godz. 19:00

14 kwietnia (niedziela), godz. 18:00

RODZAJE I CENY BILETÓW: normalne 40-95 zł, ulgowe 20-75 zł.

Festiwal Roślin w Lublinie

W ten weekend w Targach Lublin odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Roślin. W sobotę w godzinach 8:00-20:00 i w niedzielę w godzinach 10:00-18:00 uczestnicy będą mogli skorzystać z szerokiej oferty roślin. W tym sezonie organizatorzy przygotowali dla uczestników nie tylko atrakcyjne rośliny w niskich cenach, ale także kolekcjonerskie okazy, których próżno szukać, gdzie indziej. Podczas tej edycji pojawią się nowe, fascynujące gatunki, które mogą zaintrygować nawet tych, którzy wcześniej byli obojętni na roślinny urok. Poszerzony dział roślin kolekcjonerskich wzbogaci zbiory odwiedzających o niespotykane pozycje, a nowe wzory doniczek będą ozdobą do domu. W ofercie Festiwalu znajdą się również podłoża, nawozy, a także bestsellerowa książka, akcesoria dla pasjonatów i wiele innych niespodzianek. W trakcie wydarzenia akceptowane są płatności kartą, gotówką lub BLIK, a udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Pokaz wiosennych prac polowych

W Muzeum Wsi Lubelskiej na niedzielę zaplanowano pokaz wiosennych prac polowych. Wydarzenie, podczas którego będą wykonywane tradycyjne prace na polu przy użyciu dawnych sprzętów i urządzeń obecnych niegdyś w wiejskich gospodarstwach.

Planowany przebieg wydarzenia:

12:00 – 12:30 – prezentacja dawnych urządzeń rolniczych wraz z komentarzem dotyczącym sposobu ich użycia (trawnik obok Chałupy z Tarnogóry w sektorze Wyżyna Lubelska)

12:30 – 15:00 – pokaz prac polowych – przygotowanie pola za Olejarnią z Bogucina pod zasiew buraków pastewnych oraz pola nieopodal Studni z Błażka pod uprawę ziemniaków

Na łące i w lesie co nam wiosna niesie? | Małe Laboratorium Muzyki / MŁODE CSK

W Centrum Spotkania Kultur odbędzie się kolejny koncert gordonowski z cyklu Małe Laboratorium Muzyki CSK. Tym razem Organizatorzy zabiorą Was na muzyczną przechadzkę po wiosennej łące i lesie. „Małe Laboratorium Muzyki” – to cykl spotkań-koncertów z muzyką wokalną i instrumentalną dedykowany dzieciom od 0 do 6 roku życia wraz z opiekunami. Organizatorzy traktują muzykę jako wspólny, naturalny język komunikacji w czym dzieci bardzo dobrze się odnajdują.

14 KWI | 10.00, 11.15 i 12.30

Bilety: Kasa CSK oraz bilety.csklublin.pl | dzieci: 20 zł, dorośli: 35 zł

Strefa interesów | Kino CSK

„Strefa interesów” to porażające studium banalności zła, w którym nigdy nie jesteśmy świadkami ludobójstwa ani obozowej rzeczywistości. Wszystko, co brutalne, od czego chce się odwrócić wzrok, zostaje wypchnięte poza dom Rudolfa i Hedwig, hermetycznie zamknięte poza ich codziennym życiem. Rodzinną sielankę tylko od czasu do czasu zakłóca dym z pobliskich kominów obozu.

Projekcje:

12 KWI | PIĄTEK | 19:00

13 KWI | SOBOTA | 19:00

14 KWI | NIEDZIELA | 18:00

Bilety |12/15 zł|: Kasa CSK oraz https://bilety.csklublin.pl

Pokój nauczycielski | Kino CK

Carla Nowak, rozpoczyna swoją pierwszą pracę w liceum, wyróżnia się idealizmem i wielkim zaangażowaniem. Kiedy w szkole dochodzi do serii kradzieży, podejrzenie pada na jednego z jej uczniów. Carla postanawia zbadać sprawę na własną rękę. Nauczycielka próbuje mediacji między oburzonymi rodzicami, kolegami i uczniami. Im bardziej desperacko stara się robić wszystko dobrze, tym bardziej młodej nauczycielce grozi załamanie. Ten trzymający w napięciu dramat o konformizmie, rasizmie i buncie jest wnikliwym spojrzeniem poszukiwanie prawdy we współczesnym społeczeństwie. Reżyser pokazuje najważniejsze tematy publicznej debaty: o rasizmie, sprawiedliwości, odpowiedzialności, manipulacji o zasadach moralnych. Film otrzymał 5 Niemieckich Nagród Filmowych i nominację do Oscara.

Projekcje:

12.04 / piątek / godz. 20.00

13.04 / sobota / godz. 18.00

14.04 / niedziela / godz. 19.15

28.04 / niedziela / godz. 17.00

Ceny biletów: 15/18 zł

Wczasy – Koncert w Klubie Muzycznym CSK

Duet Wczasy, znany z takich przebojów jak „Dzisiaj jeszcze tańczę”, „Jesteś najlepszy’ czy „Tyle słów”, wraca z kolekcją nowych utworów. To spontaniczne wydawnictwo, które powstało w zaledwie dwa miesiące. Duet stawia na szczery, emocjonalny przekaz, zarówno w warstwie muzycznej, jak i tekstowej. Album „Program” to rozważania na temat świata, w którym człowiek został zaprogramowany do pełnienia z góry określonych ról społecznych. Zespół patrzy krytycznie na rzeczywistość i stawia pytanie „Czemu nie możemy być sobą?”, próbując swoją muzyką i tekstami wyjść poza ramy Programu.

Bilety | 45 zł/35 zł |: Kasa CSK oraz https://bilety.csklublin.pl

Miłosz Biedrzycki / Spotkanie autorskie

W piątek o godz. 18:00 w Muzeum Józefa Czechowicza organizowane jest spotkanie z Miłoszem Biedrzyckim, które poświęcone będzie tomowi “ Wiosna ludzi” oraz przekładom poetyckim. Wstęp wolny.

Poznaj etnografię Lubelszczyzny

W piątek o godz. 17:00 w Muzeum Narodowym odbędzie się kolejny wykład z cyklu „Poznaj etnografię Lubelszczyzny”, podczas których omawiane będą wybrane zagadnienia z zakresu kultury tradycyjnej naszego regionu. Na spotkaniu w tym miesiącu zostaną poruszone zagadnienia z form i typów krzyży lubelskich.

Bilety w cenie 5 zł/os dostępne na stronie: www.bilety.mnwl.pl.

Drzwi Otwarte Szkoły Muzycznej I i II st. im. T. Szeligowskiego

W sobotę w godz. 10:00-13:00 w Szkole Muzycznej I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego odbędą się dni otwarte. Odwiedzający dowiedzą się, czym szkoła zajmuje się na co dzień, jak można dołączyć do szkoły muzycznej oraz jak można dołączyć do szkoły. W ramach “Otwartych Drzwi” zostanie zorganizowany koncert przygotowany przez uczniów i nauczycieli.

Wejście do szkoły znajduje się od ul. Mościckiego.

Wielkie grillowanie

Na kampusie Politechniki Lubelskiej w piątek o godz. 18:00 rozpocznie się Wielkie Grillowanie. Jest to jedno z wydarzeń towarzyszących Juwenaliom 2024. Wszyscy zainteresowani mogą wziąć udział w wydarzeniu. Uczestnicy nie mogą zapomnieć o kocach oraz rzeczach niezbędnych do grilla.

Giełda mieszkań

Wiosenna edycja Giełdy Mieszkań odbędzie się już w ten weekend. Podczas wydarzenia odwiedzający mogą spodziewać się pełnego przekroju nieruchomości w Lublinie, ofert dostępnych tylko na giełdzie, a także bezpłatnych porad ekspertów i możliwości uzyskania doradztwa finansowego.

Wydarzenie odbywa się w GALA Dom w sobotę od godz. 10:00 do godz. 17:00 i niedziele od godz. 10:00 do godz. 16:00. Wstęp wolny.

Wernisaż wystawy “Pamiątki” Agnieszki Plewik

W Kosmos: Przestrzeń Młodych w piątek o 17:00 odbędzie wernisaż wystawy „Pamiątki” Agnieszki Plewik. Każde wspomnienie kształtuje nas i nadaje naszym życiom wartość. Te zapisane w umysłach „pamiątki” odzwierciedlają nasze doświadczenia, marzenia, pragnienia i emocje. Zbiór szkiców Agnieszki Plewik jest próbą uchwycenia i nadania formy wspomnieniom, które wpisane są w proces dorastania.

Wernisaż wystawy „Moje siostry rośliny”

14 kwietnia w Dworku Kościuszków odbędzie się wernisaż wystawy prac dr. Zbigniewa Jóźwika – przyrodnika. Ekspozycja pt. „Moje siostry rośliny” jest wydarzeniem towarzyszącym w ramach jubileuszu 80-lecia Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz inauguruje sezon 2024 w Ogrodzie Botanicznym UMCS. W ten dzień wstęp do Dworku będzie bezpłatny. Wystawa zawiera zbiór kilku cykli grafik i ekslibrysów wykonanych w technice linorytu, drzeworytu i suchej igły: „Stawanie się”, „Madonny”, „Krzyże”, „Spitsbergen”, „Portrety pisarzy i poetów”. Zbigniew Jóźwik tworzy historię Uniwersytetu wykonując ekslibrysy indywidualne dla pracowników uczelni oraz ilustracje do wielu wydawnictw uniwersyteckich

Śmierć komiwojażera w Teatrze Starym

24 godziny z życia komiwojażera. Sprzedawcy, akwizytora. Być może ostatnie 24 godziny. Nie jest doskonałym ojcem, lojalnym mężem, ani odnoszącym sukcesy zawodowe człowiekiem. Ale bardzo chce, żeby wszyscy tak myśleli. On sam też w to wierzy, budując samonapędzający się mechanizm zaprzeczeń, iluzyjnych rzeczywistości, do których wciąga wszystkich członków rodziny, przyjaciół, czyniąc ich ofiarami mitu swojego sukcesu. Typowego american dream? Czy przekonania o własnej wyjątkowości? Kultura indywidualizmu, sprawczości, możliwości wzięcia w końcu własnego losu w swoje ręce, sporo nam namieszała w dotychczasowym porządku i ładzie rodzinnym, społecznym, jednostkowym. Marzenie wydawało się być na wyciągnięcie ręki. Marzenie o lepszym życiu, które wszyscy dostaliśmy w “cudownych” latach 90. ubiegłego wieku.

Spektakl:

12.04 (piątek) godz. 19:00

13.04 (sobota) godz. 17:00

Bilety: I-100 zł, II-80 zł, III-60 zł, IV-30 zł.

Miejsca IV – scena widoczna jest tylko z pozycji stojącej

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments