Przed nami weekend, podczas którego nie zabraknie atrakcji. Sprawdziliśmy, na co warto się wybrać i co zobaczyć w Lublinie od piątku (27 października) do niedzieli (29 października).

Festiwal przyrodniczy

Wspólne sadzenie drzew i krzewów, gry i zabawy oraz warsztaty ekologiczne to atrakcje festiwalu przyrodniczego, który odbędzie się w najbliższą sobotę w Parku Rury. Wydarzenie to element proekologicznej akcji „Czyste, Zielone Miasta” Stowarzyszenia Program Czysta Polska, do której w tym roku dołączyło Miasto Lublin. Festiwal rozpocznie się o godz. 11.00 w Parku Rury w okolicach wiaduktu wzdłuż ul. Filaretów. W trakcie festiwalu zaplanowano także ciekawe zajęcia, gry i warsztaty ekologiczne

Zwiedzanie z przewodnikiem

W sobotę macie kolejną szansę, by zwiedzić Lublin razem z przewodnikiem w ramach #PoznajLublinzPrzewodnikiem. Początek w sobotę o 13 z Centrum Inspiracji Turystycznej (Jezuicka 1/3). Podczas spaceru poznamy tajemnice jagiellońskiego Lublina. Bilety możecie kupić stacjonarnie lub online na przewodnik.lublininfo.com

Targi kosmetyków naturalnych

Już w weekend w CSK odbędą się Naturalia – Targi Kosmetyków Naturalnych. To miejsce, gdzie producenci i dystrybutorzy kosmetyków naturalnych, organicznych i wegańskich zaprezentują swoje produkty. Przez 2 dni na wyciągnięcie ręki dostępne będą kosmetyki, zarówno znanych marek kosmetyków naturalnych, ale też nowych firm i mniejszych wytwórców, do których produktów trudno jest dotrzeć. W sobotę targi możecie odwiedzić w godz. 11-19, a w niedzielę w godz. 11-18. Wstęp wolny.

Kino Konfrontacji | Bestie

Kino Konfrontacji to specjalnie dobrane tytuły filmowe, które prezentują konteksty do narracji teatralnych i poszerzają wątki przewodnie Festiwalu. W piątek o godz. 18:00 w Centrum Kultury zostanie wyświetlony film Bestie. Opowiada historię Vincenta (Denis Ménochet) i Olgi (Marina Foïs), spokojnej francuskiej pary, która osiedliła się w jednej z galicyjskich wiosek. Wiodą tam niespieszne życie, zajmując się uprawą warzyw oraz renowacją opuszczonych domów. Codzienna sielanka ma jednak też swoje mroczne strony. Ceny biletów: 12/15 zł.

Jacek Cygan i goście – Życie jest piosenką

W sobotę o godz. 19 do Centrum Spotkania Kultur zawita Jacek Cygan, który zaprasza wszystkich na wyjątkową muzyczną podróż pt. „Życie jest piosenką”, podczas której usłyszymy największe przeboje z dorobku artysty. Zapraszamy na koncert, który dostarcza niezapomnianych emocji i chwil magii. Oś każdego koncertu stanowi osoba Jacka Cygana, który prowadzi dialog z publicznością. Bilety od 80 zł.

Warsztaty akwarelowe dla nastolatków

W piątek Filia nr 35 Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza młodzież w wieku od 11 do 15 lat na warsztaty z akwareli. Zajęcia od godz. 16:00 poprowadzi Karolina Niećko – uczennica III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie, wielokrotna laureatka konkursów plastycznych i komiksowych. Zapisy osobiście lub przez Facebook’a Filii nr 35.

Poprzednie życie | Kino CK

Zespół Konfrontacji Teatralnych zaprasza na film „Poprzednie życie”. Pokaz odbędzie się w niedzielę o godz. 18:00. „Poprzednie życie” to love story, która z lekkością i wdziękiem definiuje na nowo zasady ekranowego romansu. In-Yun to koreańskie przekonanie, że ludzie zbliżają się do siebie, bo ich dusze poznały się w poprzednich wcieleniach. Nora i Hae Sung dorastali razem w Korei Południowej. Rozdzieleni przez los jako dzieci, odnajdują się po latach dzięki mediom społecznościowym. W końcu miłosna i migrancka odyseja zaprowadzi oboje do Nowego Jorku. Nora jest już wtedy mężatką, a Hae Sung świeżo upieczonym singlem. „Co by było, gdyby?” – to pytanie nie przestaje kołatać w ich głowach. A także w głowie męża Nory (John Magaro), zaskoczonego nagłą wizytą Koreańczyka. Ceny biletów: 12/15 zł.

Teatr ITP: Szklana menażeria

Teatr ITP zaprasza na pierwsze w tym sezonie spotkanie ze spektaklem „Szklana menażeria”. To dramat psychologiczny opowiadający o losach pewnej rodziny. Przy boku samotnej matki Amandy i brata Toma żyje Laura-dziewczyna zamknięta w swoim bezpiecznym świecie zbudowanym ze szklanych figurek.

Terminy:

27 X (piątek) – godz. 18.00

28 X (sobota) – godz. 18.00

Miejsce:

KUL CTW-02 (sala teatralna)

Kolor czy…? – wernisaż wystawy zdjęć Edwarda Hartwiga

W piątek o godz. 18:30 w Galerii NN przy ul. Grodzkiej 34 odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć Edwarda Hartwiga. W 2022 roku do Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN” dzięki Ewie Hartwig-Fijałkowskiej trafiła kolejna część lubelskiego archiwum Edwarda Hartwiga. Wśród ponad 2000 sztuk materiałów – dokumentów rodzinnych, zdjęć i rękopisów znalazły się pozytywy fotograficzne, negatywy i barwne diapozytywy autorstwa najwybitniejszego polskiego fotografika. Część z nich zostanie zaprezentowana w Galerii. Wstęp wolny.

Piątkowe nocne zwiedzanie Lublina

Nocne zwiedzanie Lublina z przewodnikiem – w niepowtarzalnym klimacie jagiellońskim – już w piątek od godz. 19. Jako miejsce rozpoczęcia organizatorzy proponują Bramę Grodzką (w miejscu wejścia do niej od strony tzw. Zamku). Program zaplanowany jest na minimum półtorej, a maksimum dwie godziny, czyli do godz. 21. Gwarancję udziału stanowi wcześniejsza rezerwacja: (81) 441-11-18 lub kom. 693-272-040. Cena usługi przewodnickiej: dorośli – 20 zł, studenci i emeryci – 15 zł, dzieci – 10 zł (w ramach biletu rodzinnego). Jest to oferta dla osób indywidualnych, skierowana wyłącznie do osób pełnoletnich oraz niepełnoletnich z uprawnionymi opiekunami.

Weekend Halloween na Farmie Dyniowej

Na Farmie Dyniowej w ten weekend organizatorzy przewidzieli mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. W sobotę i niedzielę od godz 10:00 do 17:00 uczestnicy będą mogli wziąć udział w Halloween Party,konkursach z nagrodami czy w zabawie “cukierek albo psikus”. Wejście w cenie 25 zł/os. Dzieci do 3 roku życia wchodzą za darmo.

Hamlet na sprzedaż

W sobotę o godz. 19:00 w Teatrze Osterwy odbędzie się premiera spektaklu “Hamlet na sprzedaż” na podstawie „Studium o Hamlecie”, „Requiem” i „Śmierci Ofelii” Stanisława Wyspiańskiego. Bohaterem spektaklu jest grupa aktorów lubelskiego teatru, która chce się zmierzyć z „Hamletem” i odnaleźć go w swojej teatralnej codzienności. Historię duńskiego królewicza odgrywają w rodzimym mieście, starając się zrobić to w sposób jak najbardziej przystępny widzowi – „jak w teatrze muzycznym”. Jednocześnie wpuszczają nas w kuluary swojego zawodu i dzielą się osobistymi odczuciami na temat bycia aktorem.

CENY BILETÓW

normalne od 40 do 95 zł w zależności od miejsca

ulgowe od 20 do 75 zł w zależności od miejsca

Urodziny Kooperatywy Lubelskiej

W najbliższą niedzielę Kooperatywa Lubelska zaprasza Wspólnoty Stołu na Wieczór Sztuk Różnych. Start wydarzenia o godz. 17:00. Organizatorzy proponują smaczny i zdrowy poczęstunek dla ciała, a dla ducha występy zaprzyjaźnionych z Kooperatywą artystów.

Skarby Ziemi Lublin | Giełda Minerałów i Biżuterii

W sobotę w godz. 10-18 i w niedzielę w godz. 10-17 w Targach Lublin przy ul. Dworcowej 11 odbędzie się Giełda Minerałów i Biżuterii. Odwiedzający w ramach wydarzenia będą mogli porozmawiać z wystawcami, zakupić coś ze stoisk z niesamowitymi minerałami, skamieniałościami, meteorytami, fantastyczną biżuterią, przedmiotami ozdobnymi z minerałów i skał oraz akcesoriami do tworzenia biżuterii, a także wziąć udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.

Bilety wstępu: normalny 20 zł, ulgowy szkolny,studencki,emerycki 15 zł, rodzinny (max. 2+2 lub 1+3) 45 zł, dwudniowy normalny 30 zł, dwudniowy ulgowy 25 zł. Członkowie PTPNoZ oraz dzieci do lat 6 wstęp wolny.

Lublin GoSkateDay Story

LuCreate zaprasza na na unikalną wystawę poświęconą kulturze deskorolkowej w Lublinie. Globalny Go Skate Day przeżywany na całym świecie ma także swoje miejsce w naszym mieście. Ta wystawa to nie tylko hołd dla kultury deskorolkowej, ale także okazja do zrozumienia jej wpływu na kulturę miejską, sztukę i styl życia wielu pokoleń w Lublinie. Wydarzenie odbędzie się w piątek o godz. 19:00 w pracowni LuCreate.

Tamara Łempicka – ponad granicami | Oprowadzanie kuratorskie

W niedzielę o godz. 10 w Muzeum Narodowym w Lublinie odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Tamara Łempicka – ponad granicami”. Oprowadzanie poprowadzi Łukasz Wiącek, kurator wystawy. Bilety dostępne na stronie: www.bilety.mnwl.pl oraz w kasie Muzeum Narodowego w Lublinie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments