Najbliższy weekend w Lublinie zapowiada się atrakcyjnie. Specjalnie dla was przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych wydarzeń. Na pewno każdy z was znajdzie coś dla siebie.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Galeria Labirynt, Centrum Kultury oraz plac Zamkowy to miejsca, na których w niedzielę, 13 stycznia głośno zagra WOŚP. Nie zabraknie wielu atrakcji dla dzieci i dorosłych. Nauka pierwszej pomocy, świetne koncerty, zadania i konkursy oraz warsztaty, to wszystko przygotowali organizatorzy i wolontariusze. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Start imprez o godz. 9.

Galeria Figur Stalowych

Przez cały weekend w Centrum Spotkania Kultur możemy oglądać galerię składającą się z 24 ogromnych rzeźb inspirowanych bohaterami filmów, komiksów i bajek. Podczas wystawy każdy chętny może zasiąść za kierownicą sportowego samochodu, czując się tym samym jak bohater kina akcji. Elementy, z których zostały wykonane rzeźby pochodzą z recyklingu. Galeria pozostanie w CSK do 27 stycznia. Możemy ją podziwiać między godz. 8 a 20. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Kultowa Arabela

Inspirowana kultowym czechosłowackim serialem z lat 70. XX wieku adaptacja teatralna przenosi zdarzenia znane z serialu w realia obecnej rzeczywistości. Bohaterami staje się dwójka dzieci Jasiek i Marzenka. Przedstawienie zostało oparte na dwóch światach: bajkowym i realnym, w których autorzy zdecydowali się wykorzystać dwa plany lalkowy i aktorski. Spektakl zobaczymy w Teatrze im. H. Ch. Andersena w piątek (11 stycznia) o godz. 9.30, w sobotę (12 stycznia) o godz. 16 i w niedzielę o godz. 12. Bilety kosztują 30 zł.

Ziemski – Przestrzeń

W weekend w Centrum Spotkania Kultur podziwiać wystawę dzieł malarstwa współczesnego Jana Ziemskiego. Jego twórczość wpisuje się w różne fazy rozwoju powojennej sztuki i obecnie domaga się odczytania na nowo. Kolekcja sztuki należy do Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych oraz ze zbiorów Muzeum Lubelskiego w Lublinie. Wystawę możemy oglądać do 20 stycznia w godz. 12-18. Wstęp jest bezpłatny.

Finer / In Motion /Brain Damage Gallery

Przez cały weekend możemy podziwiać długo wyczekiwaną wystawę Finera, jednego z najbardziej innowacyjnych twórców graffiti z Polski. Po premierowej wystawie w Nowym Yorku artysta wraca do nas z nowym projektem „In Motion”. Galerię możemy oglądać do 31 stycznia. Od wtorku do soboty dostępna jest między godz. 12 a 17. Wstęp jest bezpłatny.

Noc Biologów 2019

Już w piątek, 11 stycznia, będziemy mieli okazję dowiedzieć się wiele o popularnych, znanych nam roślinach i ich leczniczych właściwościach za sprawą Nocy Biologów 2019, która będzie zorganizowana w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się pod hasłem „Biologia dla zdrowia”. Podczas organizowanych wykładów i warsztatów pracownicy ogrodu pomogą nam poznać lecznicze walory roślin zgromadzonych w kolekcji Ogrodu Botanicznego UMCS. Noc Biologów 2019 rozpocznie się o godz. 16. Wszystkie zajęcia i warsztaty są bezpłatne, jednak obowiązują na nie wcześniejsze zapisy na stronie wydarzenia.

Oni

Zespół Konfrontacje Teatralne i Centrum Kultury zaprasza na film „Oni”. Paolo Sorrentino po kilkuletniej przewie wraca do kin serwując wybuchową mieszankę. W komediodramacie „Oni” autor bawi się biografią byłego premiera Włoch, Silvo Berlusconiego. Emisja filmu odbędzie się w niedzielę, 13 stycznia, o godz. 19.

Księżniczka Czardasza

Najpopularniejsza operetka Emmericha Kalmana zawita do Lublina na dłużej. Już w piątek i sobotę (12-13.01) o godz. 18 zobaczymy ją w Teatrze Muzycznym. W spektaklu bierze udział 100 wykonawców: soliści, chór, balet oraz orkiestra. Bilety kosztują od 60 zł do 80 zł.

American Pops Concert

Filharmonia Lubelska zaprasza w piątek, 11 stycznia, na wyjątkowy i niecodzienny koncert „Z Nowego Jorku do Texasu”, czyli występ w iście amerykańskim, brawurowym stylu. Dyrygent Mariusz Smolij szlifował dyrygenturę na uczelni w Tennessee oraz Eastman School of Music w Rochester, w której w 1998 otrzymał stopień doktorski. Koncertował z ponad 100 orkiestrami w 25 krajach świata. Słuchaczy lubelskiego koncertu Mariusz Smolij zabierze w niezwykłą podróż z Nowego Jorku do Teksasu. Bilety kosztują od 40 zł do 60 zł. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.

Koncert kwartetu HUM

Już w sobotę, 11 stycznia, w Piwnicach Centrum Kultury czeka nas wyjątkowy egzotyczny koncert jazzowego kwartetu HUM. Start o godzinie 19. Bilety kosztują 25 zł. Zespół HUM został założony w 2016 roku w Nowym Yorku. Składa się z czterech artystów, z których każdy pochodzi z innego kraju. Silvan Schmid pochodzi ze Szwajcarii zagra na trąbce, Nataniel Edelman z Argentyny wspiera zespół na pianinie, a Max Santner z Austrii doda mocnego bitu operując perkusją. Atrybutem muzycznym naszego rodaka Jędrzeja Łagodzińskiego jest saksofon tenorowy.

Dinozaury w trójwymiarze

W sobotę, 12 stycznia w Targach Lublin rozpoczyna się wystawa „Dinozaury w trójwymiarze”. To świetne wydarzenie dla wszystkich miłośników tych prehistorycznych gadów. Zobaczymy m.in. tarbozaury, dromeozaury, gigantozaury i dilofozaury. Na wystawie znajdzie się ponad trzydzieści gatunków różnych drapieżników i roślinożerców. Obrazy 3D tylko wzmocnią efekt, że obcujemy z żywymi dinozaurami. Bilety na wystawę kosztują 10 zł. Obrazy zobaczymy między godziną 9 a 16 do 27 stycznia.

Wodecki Symfonicznie

W sobotę, 12 stycznia w Centrum Spotkania Kultur wystąpią wyjątkowi artyści. Zobaczymy budzące wiele pozytywnych uczuć wykonanie największych utworów Zbigniewa Wodeckiego. Usłyszymy m.in. „Zacznij od Bacha”, „Nad wszystko twój uśmiech”, czy „Z tobą chce oglądać świat”. Koncert rozpocznie się o godz. 17. Ceny biletów rozpoczynają się od 99 zł.

Dziady Kazimierskie

Centrum Spotkania Kultur zaprasza w tym roku w sobotę, 12 stycznia o godz. 20 na koncert barwnej formacji Dziady Kazimierskie. Łączną oni w swoim graniu miłość do przyrody i gorące uczucie do Kazimierza Dolnego. Główną muzyczną atrakcją grupy jest łączenie ludycznego charakteru melodii oraz specyficznego dowcipu bijącego z ich tekstów. Bilety na koncert kosztują 25 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments