Własne terrarium. Jak w odpowiedni sposób karmić gady? (wideo)

0
514

Jaszczurki, węże czy żółwie nie są typowymi, domowymi pupilami. Ich pielęgnacja i leczenie także nie należą do najłatwiejszych zadań. Z naszego cyklu dowiesz się, jak uniknąć najczęstszych błędów w opiece nad gadami. Dziś o ich karmieniu opowie doświadczony lubelski terrarysta, Bartłomiej Gorzkowski.

Karmienie egzotycznych zwierzaków to nie lada wyzwanie. Rodzaj oraz częstotliwość podawania posiłków uzależnione są od wielu czynników: wieku pupila, tempa jego wzrostu, temperatury, w jakiej jest utrzymywany, pory roku, a przede wszystkim od gatunku. Niektóre żółwie zadowolą się suszonymi robakami, ale w diecie węża nie może zabraknąć gryzoni. Często to właśnie jadłospis gada, który ma trafić pod nasz dach, weryfikuje decyzję o jego zakupie (ewentualnie adopcji).

Z pomocą przychodzą nam specjalistyczne strony internetowe prowadzone przez ekspertów i pasjonatów gatunków, wydawnictwa książkowe oraz działający przy miejskich schroniskach bądź ogrodach zoologicznych terraryści, którzy na co dzień zajmują się setkami gadów. Posłuchajcie czym może zakończyć się nieodpowiednie karmienie egzotycznych pupili.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments