Od początku sezonu letniego, który na lotnisku zaczyna się już w ostatni weekend marca, Polskie Linie Lotnicze LOT zwiększą częstotliwość lotów na trasie Warszawa – Lublin. Dodatkowe rejsy będą realizowane we wtorki i niedziele. Tym samym połączenia na tej trasie realizowane będą pięć razy w tygodniu.

Obecnie, w sezonie zimowym, loty do stolicy z Portu Lotniczego Lublin wykonywane są trzy razy w tygodniu, w poniedziałki, środy i piątki. W letnim rozkładzie pojawią się dodatkowe rotacje, we wtorki i niedziele. Samoloty wystartują z warszawskiego lotniska Chopina o 13.40 i wylądują o 14.30 w lubelskim porcie. Loty powrotne rozpoczną się o godz. 15.05 i już po 45 minutach samolot wyląduje w stolicy.

– To dobra wiadomość dla mieszkańców i gospodarki regionu lubelskiego. Połączenie do Warszawy jest dla nas istotne, bo daje nam dostęp do lotniska przesiadkowego, otwierając możliwości podróży do wielu miast całego świata. Dzięki dobrej organizacji przesiadek na największym polskim lotnisku, pasażerowie z Lubelskiego, zarówno podróżujący turystycznie jak i biznesowo, mogą szybko i bezpiecznie organizować swoje, nawet najdalsze, podróże – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

Wybierając warszawskie lotnisko jako przesiadkowe, w łatwy sposób, na jednym bilecie, można dostać się do Monachium, Frankfurtu, Amsterdamu, Zurichu, Rzymu czy Nowego Jorku, a także Szczecina lub Poznania.

Port Lotniczy Lublin oprócz połączenia z Warszawą posiada w swojej krajowej siatce także bardzo popularne loty do Gdańska, które również wrócą po zimie, od 16 marca. Tak jak dotychczas, linia Ryanair będzie je obsługiwała dwa razy w tygodniu, w marcu w poniedziałki i soboty, a od kwietnia w poniedziałki i czwartki.

Źródło: Port Lotniczy Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments