Żurawie 2021. Laureatów poznamy w Galerii Labirynt

0
225

W piątek (19 listopada) odbędzie się finał tegorocznej edycji Żurawi, czyli nagród kultury. Laureatów poznamy w Galerii Labirynt o godzinie 18.

Osoby uczestniczące w finale przygotowały wiele niespodzianek artystycznych. W programie znajdą się między innymi występy muzyczne, wystawy, instalacje, performance, a także wibracyjny masaż dźwiękiem, czyli etniczny koncert relaksacyjny.

Laureaci otrzymają nagrodę prezydencką w wysokości 2 tys. złotych, statuetkę wykonaną przez rzeźbiarza Kamila Słowika oraz dyplom autorstwa Emilii Lipy.

W kategorii „Słowo” w tym roku nominowana została Wioletta Stępniak, Krystian Kamiński i Grzegorz Popiołek. W kategorii „Obraz” jest to Barbara Gryka, Monika Kister i Mikołaj Kowalski.

Do kategorii „Dźwięk” nominowana została Barbara Księska, Natalia Marczuk i Michał Kuczer, a „Animacji Kultury” Simona Kasprowicz, Dominika Knap i Aleksandra Kulik.

Tegoroczne „Żurawie” będą już 14. edycja Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Do Żurawi, co roku nominowane są osoby, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju kultury w Lublinie, jak i w regionie.

Wydarzenie wpisuje się w przygotowania obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 i odbywa się pod naszym patronatem.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments