Już czwarty rok z rzędu w tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia pracownicy Browaru Perła pojawili się z paczkami w siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

– Przywieźliśmy ze sobą 400 paczek żywnościowych z produktami o długim terminie przydatności. Znalazły się w nich podstawowe artykuły potrzebne w każdej kuchni, jak m.in. ryż, makaron, olej , kasza, konserwy, choć z uwagi na zbliżające się święta nie zabrakło w nich również słodkiego akcentu. Przekazujemy je na ręce dyrektora lubelskiej Caritas z myślą o podopiecznych tej instytucji, a więc osobach, które znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji – mówi Maciej Ładwiński, dyrektor ds. Marketingu Perła – Browary Lubelskie S.A.

Od początku współpracy Perły i Caritas już kilka tysięcy mieszkańców Lublina i okolicznych miejscowości otrzymało dary. Dzięki pracownikom i wolontariuszom Caritas trafiają one do tych, którzy takiej pomocy bardzo potrzebują.

– Wigilia Caritas to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego wspólnie z naszymi podopiecznymi – osobami samotnymi, bezdomnymi, czy chorymi – zasiądziemy do wigilijnego stołu. Chcemy, aby osoby potrzebujące wyzbyły się poczucia osamotnienia i odrzucenia. Dlatego spożywamy z nimi potrawy wigilijne, dzielimy się opłatkiem i wspólnie śpiewamy kolędy, ciesząc się z narodzin Jezusa. Ważne jest dla nas także to, aby nasi podopieczni nie wyszli z Wigilii z pustymi rękami, dlatego przygotowujemy dla nich dodatkową pomoc w postaci paczek żywnościowych. W tym przedsięwzięciu nie dalibyśmy rady bez pomocy niezastąpionych darczyńców – mówi ks. dr Łukasz Mudrak, dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej. – To dar serca, dzięki któremu nasi beneficjenci będą mogli poczuć namiastkę prawdziwych świąt.

Fot. Materiały nadesłane

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments