Formacja Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej „Gamza” świętuje jubileusz 50-lecia istnienia. W niedzielę (13 grudnia) o godzinie 17 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbędzie się koncert galowy, który mieszkańcy mogą oglądać na specjalnie przygotowanym streamingu.

Równie ważnym jubileuszem obchodzonym w tym dniu będzie 30-lecie pracy artystycznej Piotra Mochola, dyrektora artystycznego i choreografa Gamzy. Na scenie tancerzom będzie towarzyszyć Tomek Momot wraz z orkiestrą oraz wokalistami, między innymi Natalią Wilk.

Pierwotnie Gamza miała świętować swój jubileusz 3 lipca. Niestety w związku z pandemią, został on przełożony na 21 listopada, jednak ze względu na czerwoną strefę i panujące w niej obostrzenia również nie mógł się odbyć. Dlatego też Formacja zdecydowała, że swój jubileusz świętować będą bez udziału publiczności w połowie grudnia.

Gamza została założona w 1970 roku przez dwóch studentów Politechniki Lubelskiej: Wiktora Życzyńskiego i Krystynę Majdan. Od początków istnienia grupy tanecznej, przewinęło się przez nią kilkaset miłośników tańca. Nawiązały się nie tylko przyjaźnie, ale i powstały taneczne małżeństwa. Na 50-leciu jednak się nie skończy. Tancerze zapewniają, że nie zamierzają przestać tańczyć i rozwijać swoich pasji.

Fot. Materiały archiwalne Gamzy

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments