Akcja #CityWillWait. Lublin i polskie miasta zaczekają na turystów

0
516

Największe polskie miasta – Warszawa, Łódź, Poznań i Gdańsk rozpoczęły akcję #CityWillWait, by przeciwstawić się skutkom epidemii przynoszącej straty w miejskiej turystyce. Dziś, do czterech metropolii dołącza Lublin z hasłem #LublinWillWait. Zachęca tym samym do zaplanowania pobytu w stolicy Lubelszczyzny. Kiedy? Nieważne, bo zaczeka na turystów!

Z inicjatywy Gdańskiej Organizacji Turystycznej powstała akcja #CityWillWait realizowana w Internecie i mediach społecznościowych. Zaangażowane miasta: Gdańsk, Warszawa, Poznań, Łódź i od dziś także Lublin – zapraszają pozostających w domach do zaplanowania wypoczynku miejskiego już po tym, jak minie zagrożenie związane z koronawirusem. Zgodnie z hasłem #miastopoczeka prowadzone w mediach społecznościowych działania mają promować lokalne produkty i atrakcje poszczególnych metropolii, a jednocześnie zachęcać mieszkańców do zapoznania się z ofertą turystyczną pozostałych miast zaangażowanych w akcję. Jest to jednocześnie obietnica dla turystów, że poszczególne ośrodki będą przygotowane na ich goszczenie po okresie epidemii.

– Nagłe zahamowanie ruchu turystycznego postawiło całą branżę w bardzo trudnej sytuacji. Polacy musieli zrezygnować z zaplanowanych wyjazdów. Jednak gdy już pokonamy epidemię koronawirusa, każdy z nas będzie chciał odpocząć od pozostawania w domu – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. – To będzie idealny moment dla lublinian, by odkrywać inne polskie miasta, jak Gdańsk, Łódź, Poznań czy Warszawę. My w tym czasie zaprosimy wszystkich do naszego miasta. Lublin i cała lubelska turystyka będą w tym czasie czekać na turystów. Planując wyjazdy, wykupując vouchery i pakiety pobytowe już teraz, w praktyce ratujemy polską turystykę

Wybór Polski jako miejsca spędzenia urlopu w 2020 roku jest najbardziej rozsądnym
i bezpiecznym pomysłem. Co więcej, urlop w Polsce pozwoli odbudować się branży turystycznej po okresie epidemii. Nasz kraj jest pełen nieodkrytych miejsc z ogromnym potencjałem spędzania wolnego czasu. Dla przykładu Lublin to nie tylko piękne Stare Miasto i tętniący życiem ośrodek kulturalny, ale również idealna baza wypadowa do aktywnego wypoczynku w naturze: nad jeziorami czy w lasach.

– Hotele, restauracje, muzea oraz inni przedstawiciele branży turystycznej zostali postawieni w skrajnie trudnej sytuacji. Dlatego, jako miasta, musimy sobie wzajemnie pomóc, prezentując naszym mieszkańcom możliwości spędzenia przyszłego urlopu w ramach krajowego city breaku – mówi Marcin Kęćko, dyrektor Biura Rozwoju Turystyki. – Dzięki tej akcji oferta Lublina trafi do mieszkańców innych miast w kraju, a my będziemy zachęcać, by lublinianie wybierali polskie miasta zamiast popularnych europejskich destynacji. Jeśli Malta, to tylko w Poznaniu, a gdańskie morze może być lepszym pomysłem na ten rok, niż morze w Wenecji – dodaje.

Lublinianie pozostający w domu ze względu na epidemię koronawirusa mogą już korzystać ze stworzonej przez Miasto Lublin strony www.zostanwdomu.lublin.eu, która zawiera oferty ponad 250 podmiotów turystycznych i kulturalnych. Można tam znaleźć menu na dowóz z ulubionych lubelskich restauracji, linki do wirtualnego zwiedzania najważniejszych zabytków miasta, a także vouchery i pakiety pobytowe do wykorzystania po zakończeniu epidemii.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments