Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa KUL rozpoczęło zbiórkę na rzecz potrzebujących maluchów z terenu lubelskiej Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej na Felinie. Celem jest między innymi zakup prezentów świątecznych dla dzieci.

– Chcemy, aby dzięki naszej akcji uśmiech chociaż na chwilę zagościł na twarzach najmłodszych – mówi Julia Dudzińska, prezes Koła Naukowego Studentów Dziennikarstwa KUL.

Od kilku lat studenci prowadza akcję dobroczynną „Tost”, podczas której zbierają datki na rzecz potrzebujących. By podtrzymać ten zwyczaj, wydarzenie przenieśli do sieci. Tradycyjny tost będzie wirtualny, stąd nazwa 2.0, bo zastąpi go zbiórka w formie online. Studenci wierzą, że dobro wraca, ale by działanie miało sens, potrzebna jest mobilizacja. Jak zaznaczają liczy się każda złotówka.

– Mimo pandemii chcemy organizować spotkania z ludźmi mediów i biznesu w formie online. Cieszę się, że studenci pierwszego roku dołączyli do koła naukowego, są pełni zaangażowania i chętni do działania również w tej akcji charytatywnej. Wiem, że wyjdzie z tej współpracy wiele dobrego – podkreśla Dudzińska.

Internetowa zbiórka trwa do 17 grudnia, a 20 grudnia studenci przekażą kupione podarunki.

Wspomóc akcję możecie tutaj

Fot. Materiały prasowe

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments