Już w piątek wieczorem, 11 stycznia, o godz. 19 będziemy mogli uczestniczyć w koncercie „Z Nowego Jorku do Teksasu” pod wodzą polskiego dyrygenta o międzynarodowej sławie – Mariusza Smolija.

Koncert w iście amerykańskim, bulwarowym stylu odbędzie się w Filharmonii Lubelskiej. Mariusz Smolij studiował grę na skrzypcach w Akademii Muzycznej w Katowicach, a w 1986 roku wyjechał do USA, gdzie szlifował m.in. dyrygenturę na uczelni w Tennessee. Artysta dawał koncerty z ponad 100 orkiestrami w 25 krajach świata. Propaguje polską muzykę w całych Stanach Zjednoczonych. Polakom od lat przedstawia walory muzyki amerykańskiej.

Podczas koncertu Mariusz Smolij wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej przedstawi przede wszystkim przeboje musicalowe i operowe wprawiające w nastrój rodem z nowojorskiego Broadwayu. Klimat Teksasu podczas koncertu zbuduje muzyka Johna Williamsa, twórcy największych przebojów muzyki filmowej oraz Aarona Coplanda, uważanego za najbardziej „amerykańskiego” twórcę muzyki poważnej.

Koncert zapowiada się ciekawie, a program niewątpliwie przypadnie do gustu tym, którzy chcą poczuć prawdziwy klimat największych amerykańskich miast. Bilety kosztują od 40 do 60 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments