Zimowy czas nie musi oznaczać dla Twojego dziecka nudy. Jest wręcz przeciwnie – Lublin oferuje wiele miejsc, w których wspólnie możecie spędzić kreatywnie czas. Zobacz, gdzie warto pójść tej zimy ze swoją pociechą.

Lodowisko „Icemania”

Al. Zygmuntowskie 4

Aby pojeździć ze dzieckiem na łyżwach, nie musisz czekać na zimę. Możesz skorzystać z „Icemanii” – lodowiska mieszczącego się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Kupując godzinny bilet normalny uprawniający do wstępu na tor lodowy, w dni powszednie zapłacisz 12 zł, a koszt biletu rodzinnego (dla osoby dorosłej i dziecka w wieku do 18. roku życia) wynosi 15 zł. Za każdą rozpoczętą minutę przekraczającą godzinę jazdy trzeba jednak dopłacić 60 groszy.

Można także skorzystać z oferty specjalnej – „No limit”, czyli od poniedziałku do czwartku i w piątek do godz. 14:30 jeździsz na łyżwach, płacąc cenę jak za bilet normalny lub rodzinny.

W weekend za pojedynczą wejściówkę uprawniającą do godzinnego wstępu na lodowisko zapłacisz 15 zł, a w przypadku biletu rodzinnego to koszt 21 zł. Lodowisko jest czynne cały tydzień.

Papugarnia „Ara”

Techniczna 2 (Spółdzielczości Pracy 38)

Jeśli Twoje dziecko uwielbia zwierzęta, to na pewno ucieszy się z wizyty w lubelskiej Papugarni. Najmłodsi klienci mogą tam poznać kilkadziesiąt gatunków różnych papug. Te unikalne ptaki można nakarmić, a nawet je dotknąć. Obiekt otwarty jest we wszystkie dni tygodnia. Od poniedziałku do piątku Papugarnia czynna jest od godziny 10:00 do 18:30, a w sobotę i niedzielę funkcjonuje w godzinach 10:00-19:00.

Każdy bilet wstępu upoważnia do godzinnego przebywania na terenie Papugarni. Bilet normalny to koszt 17 zł, a ulgowy (dla dzieci powyżej 2 lat, uczniów, studentów, emerytów i rencistów) kosztuje 14 zł. Warto pamiętać, że najmłodsi do 2. roku życia wchodzą za darmo. Można też kupić wejściówki rodzinne 2+1 w cenie 40 zł oraz 1+1 za 26 zł.

„Virtually” – salon wirtualnej rzeczywistości

Pana Balcera 6A

Dzięki „Virtually” Ty i Twoja pociecha będziecie mogli przenieść się w magiczny, wyimaginowany świat do złudzenia przypominający rzeczywistość. Przychodząc do salonu wirtualnej rzeczywistości, dziecko może poczuć się jak w kosmosie, świecie bajek i „odwiedzić” inne niezwykłe krainy. Jak to możliwe? Wszystko dzięki wirtualnej symulacji świata realnego stworzonej za pomocą technologii informatycznych. W „Virtually” najmłodsi mogą zagrać w gry, w których staną się obserwatorami i uczestnikami. Wszystko dzięki goglom VR, czyli specjalnym okularom, które pozwolą im doznać konkretnych wrażeń słuchowych i wzrokowych. Taka zabawa pobudza kreatywność dzieci w każdym wieku oraz uczy je i bawi.

Za godzinne wejście do salonu „Virtually” zapłacisz 39 zł (bilet normalny), a Twoja pociecha 29 zł. Istnieje również normalny bilet grupowy dla 4 osób za 120 zł i ulgowy bilet grupowy, którego koszt to 99 zł.

Dorośli i dzieci powyżej 7. roku życia mogą odwiedzić to miejsce od wtorku do czwartku
w godzinach 14:00–21:00, w piątek w godzinach 14:00–22:00, w sobotę od godziny 12:00 do 22:00 oraz w niedzielę w godzinach 12:00–21:00.

Wrotkarnia „Skate Town”

Al. Unii Lubelskiej 2

W galerii handlowej „VIVO! Lublin” można zrobić nie tylko zakupy, ale i pojeździć na wrotkach lub rolkach. Od 5 października tego roku istnieje tam Wrotkarnia „Skate Town”, która mieści się na poziomie +1 obok Klubu „Masters Bowling & Bilard” i sklepu „Martes Sport”.

Dzieci od 5. roku życia i dorośli mogą jeździć po specjalnie przystosowanym do tego celu torze. Cała przestrzeń wrotkowiska jest oświetlona, wyposażona w nagłośnienie i strefę wypoczynku. Na osoby, które nie posiadają kasków, ochraniaczy czy wrotek czeka za to wypożyczalnia sprzętu.

Najmłodsi, którzy nie potrafią jeszcze jeździć, mogą liczyć na pomoc instruktorów, którzy pokażą im proste techniki jazdy. Należy jednak pamiętać, że dzieci w wieku 5-12 lat mogą przebywać na terenie wrotkarni pod opieką dorosłych.

Wrotkarnia działa w godzinach pracy galerii Vivo, czyli od godz. 9 do 21. Za bilet wstępu zapłacisz 15 zł (od poniedziałku do czwartku), 20 zł (piątek-niedziela). Wypożyczenie sprzętu to koszt 5 zł.

„Cukier Lukier”

Plażowa 3

Dzieci uwielbiają słodycze, dlatego warto przyjrzeć się temu, jak słodkie łakocie powstają od kuchni. Wybierz się więc razem ze swoją pociechą do mini fabryki cukierków i lizaków „Cukier Lukier”. Będziecie mogli zrobić własnoręcznie słodkości, a każdy uczestnik pokazu na koniec otrzyma paczkę cukierków. Wszystkie słodycze, które tam powstają zawierają olejki, naturalne barwniki i aromaty owocowe.

Cukierkownia „Cukier Lukier” jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach: 10:00-16:00. Na pokazy obowiązuje wcześniejsza rezerwacja – lublin@cukierpuder.pl.

Koszt warsztatów to 14 zł od osoby, a każde spotkanie trwa od 30 do 45 minut.

„Koziołek” – Centrum Rozrywki dla Dzieci

Al.Witosa 32 oraz Al. Spółdzielczości Pracy 34

Jeśli Twoje dziecko lubi korzystać z wielu różnorodnych atrakcji w jednym miejscu, możesz odwiedzić z nim jedno z dwóch Centrów Rozrywki dla Dzieci „Koziołek” w Lublinie. To miejsce odpowiednie zarówno dla maluchów do 2. roku życia, jak i dla tych starszych.

Znajdziecie tu baseny z kuleczkami, samochodziki, motocykle, antresolę z dwiema strzelającymi armatkami, pluszowe domki, klocki oraz nadmuchiwane piłeczki do skakania i zwierzaki. Najmłodsi goście sal zabaw mogą także zmierzyć się w grach zręcznościowych znajdujących się na multimedialnej podłodze, skorzystać ze zjeżdżalni, zagrać w gry interaktywne na XBOX Kinect oraz w gry na automatach.

Dziecięce zabawy odbywają się pod okiem doświadczonego zespołu, który dba o bezpieczeństwo w „Koziołku”. Rodzice mogą natomiast w spokoju obserwować swoje pociechy, korzystając ze specjalnie wydzielonej strefy – kawiarni gdzie można wypić kawę i zjeść pyszny deser.

Od poniedziałku do czwartku za bilet, który uprawnia do godzinnego przebywania dziecka na sali zabaw, zapłacisz 14 zł, a w pozostałe dni to koszt 16 zł. Przedłużenie pobytu o każdą kolejną godzinę kosztuje 9-10 zł. Sala nr 1 i sala nr 2 otwarte są od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00 – 20:00.

Park trampolin „Strefa Wysokich Lotów”

Cisowa 11

Park trampolin „Strefa Wysokich Lotów” to znakomity sposób na wyzwolenie w dziecku energii i miejsce, w którym sport można połączyć z zabawą. Tutaj na Twoją pociechę czekają: sportowe trampoliny, belka do pojedynków, basen z gąbkami, arena do skakania, podłoga wybijająca, kosze do ćwiczenia wsadów, ścieżki akrobatyczne oraz ścianka wspinaczkowa. Nie musisz martwić się o to, że na trampolinach komukolwiek stanie się jakakolwiek krzywda, ponieważ wszystko odbywa się pod okiem doświadczonych i pomocnych trenerów.

Wejścia indywidualne to koszt 29 zł za godzinę, jednak jeśli kupisz bilet przez Internet, zaoszczędzisz 5 zł.

W parku trampolin można także zapisać pociechę na zorganizowane zajęcia sportowe prowadzone przez profesjonalnych trenerów. Dzieci mogą więc spróbować: Akrobatyki, Parkour, Freerun, Ninja Warrior OCR, Tramp Tricks, Acrodance, Acroyogi, poćwiczyć z szarfami lub kołem, lub zacząć uczęszczać do Akademii Młodego Lotnika oraz na Trening Personalny.

Jeśli chodzi o wszystkie warsztaty oprócz Treningu Personalnego, to za pojedyncze wejście (trwające 55 minut) zapłacisz 35 zł, a 85-minutowe zajęcia to koszt 40 zł. Spotkanie z trenerem w zależności od wybranej opcji czasowej wynosi 60 lub 80 zł i jest prowadzone w grupie 1-4 osób.

Na zajęcia w „Strefie Wysokich Lotów” w zależności od spotkania mogą zapisać się dorośli, młodzież i dzieci w wieku od 3 lat. Obiekt jest natomiast czynny od poniedziałku do piątku od godziny 12:00 do 22:00 oraz w sobotę i niedzielę od godziny 10:00 do 22:00.

Klubokawiarnia „Agrafka”

Zygmunta Krasińskiego 2/11

Jednym z rodzinnych miejsc, gdzie Ty i Twoje dziecko będziecie mogli się zrelaksować i zjeść coś pysznego jest klubokawiarnia „Agrafka”. Każdego tygodnia odbywają się tu zajęcia według tygodniowego Agrafkowego Grafiku Zajęć, a dodatkowo w dni powszednie bawialnia jest ogólnodostępna dla gości.

Do klubokawiarni można zabrać każde dziecko w wieku do 11 lat. Na Twoją pociechę czekają tutaj kreatywne i edukacyjne spotkania. Najmłodsi mogą uczęszczać między innymi na zajęcia sportowe, plastyczne, taneczne, muzyczne i językowe, które organizują doświadczeni prowadzący.

Obecnie w „Agrafce” regularnie odbywa się cykl zajęć: Muzyczne Fikanki, Sportowy Maluch i Musical Babies. Muzyczne Fikanki to warsztaty przeznaczone dla dzieci do 4. roku życia, które rozpoczynają się w każdy czwartek w godzinach 11:30-12:15. Na spotkania z cyklu Sportowy Maluch mogą uczęszczać najmłodsi od 1,5 roku do 4 lat, a zajęcia startują w każdy wtorek o godzinie 17:15 i trwają do 18:00 oraz są dostępne w piątek w godzinach 10:15-11:00. Ostatnie zajęcia to Musical Babies przeznaczone dla dzieci do 5. roku życia, które odbywają się w czwartki w godzinach 17:45-18:30.

Jednorazowe bilety na cykl pierwszych dwóch zajęć to koszt 25 zł, a karnet na 4 wejścia wynosi 80 zł. Jeśli chodzi natomiast o spotkania Musical Babies, to pojedynczy bilet kosztuje 35 zł, a karnet na 10 wejść to koszt 300 zł.

Ogólna bawialnia klubokawiarni „Agrafka” jest czynna od godziny 9:30 do 19:30. Rodzice maluchów do 1. roku życia płacą za wstęp 7 zł, a bilet dla dziecka powyżej tego wieku kosztuje 10 zł. Czas zabawy jest natomiast nielimitowany.

Kręgielnia „Masters Bowling & Bilard”

Al. Unii Lubelskiej 2 oraz Al. Spółdzielczości Pracy 36

Trochę starsze dzieci może ucieszyć rodzinna gra w kręgle. Ten pomysł na spędzenie wolnego czasu możecie zrealizować w Galerii Handlowej „Olimp” i Centrum Handlowym „VIVO! Lublin” gdzie znajduje się kręgielnia „Masters”.

W zależności od wybranej pory i dnia, w którym chcesz pograć ze swoim dzieckiem w kręgle, ceny będą się różnić. Od poniedziałku do piątku za godzinę gry możesz zapłacić od 39 do 89 zł, a w sobotę i niedzielę taka rozrywka kosztuje od 59 do 89 zł.

Kręgielnia „Masters” w Galerii Handlowej „Olimp” jest czynna cały tydzień od 10:00 do 2:00. Natomiast drugi taki lokal mieszczący się przy Alei Unii Lubelskiej 2 od niedzieli do czwartku działa od godziny 10:00 do 24:00, a od piątku do soboty funkcjonuje w godzinach 10:00-2:00. Rezerwacje torów przyjmowane są telefonicznie lub osobiście w lokalach.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments