W sobotę (3 czerwca) odbędzie się 30. Międzynarodowy Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980″ oraz 10. PKO Półmaraton Solidarności. Na trasie zawodów wystąpią utrudnienia w ruchu.

30. Międzynarodowy Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980″

Bieg główny rozpocznie się o godz. 17.00 na ul. Królewskiej i będzie kontynuowany ulicami: Wyszyńskiego – Zamojska – al. Unii Lubelskiej – Al. Zygmuntowskie. Metę zaplanowano na Stadionie Lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego. W  godz. 16.00-18.00 zostaną zamknięte ulice: Królewska, Wyszyńskiego i Zamojska. Dodatkowo nastąpi zawężenie jednego pasa ruchu al. Unii Lubelskiej oraz zamknięcie Al. Zygmuntowskich.

10. PKO Półmaraton Solidarności

W godz. 18.00-21.00 zamknięte będą dla ruchu ulice: Franczaka „Lalka”, Droga Męczenników Majdanka, Fabryczna, rondo Lubelskiego Lipca ’80 i Al. Zygmuntowskie. Dojazd do cmentarza na Majdanku będzie możliwy tylko z kierunku ronda Dekutowskiego.

Oba biegi będą się odbywały przy całkowicie wstrzymanym ruchu pojazdów. Dodatkowo nastąpi zamknięcie Al. Zygmuntowskich w godz. 16.00-23.00 z możliwością dojazdu na parking MOSiR od pl. Bychawskiego i al. Piłsudskiego (skręt w prawo za stacją Orlen). Wyjazd będzie możliwy ostatnim zjazdem w kierunku Galerii Handlowej Gala. Wznowienie ruchu pojazdów nastąpi niezwłocznie po zakończeniu biegów.

Imprezy towarzyszące

Od godz. 15:00 na stadionie MOSiR Lublin al. Piłsudskiego strefa zabaw dla najmłodszych, gorąca scena 20:30 a na zakończenie pokaz laserów 22:30.

Źródło: Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments