W niedzielę (15 sierpnia) w Ogrodzie Saskim w Lublinie tradycyjnie odbędzie się Bieg Tropem Wilczym organizowany przez Maraton Lubelski. Biegacze mogą się na niego zapisywać jeszcze w dwóch turach.

Tegoroczny bieg odbędzie się na dwóch dystansach: 1963 metrów oraz 5889 metrów (3 pętle). Start biegu dla dystansu 1963 metrów zaplanowany jest o godzinie 12:00, a dla dystansu 5889 metrów o godzinie 12:30. Limit czasu na pokonanie trasy na dystansie 1963 metrów wynosi 20 minut, a na dystansie 5889 metrów 60 min.

W biegu może wziąć udział osoba, która najpóźniej w dniu rozgrywania imprezy ukończyła 14 lat. Opłata startowa wynosi od piątku (30 lipca) do wtorku (10 sierpnia) 40 zł, a w piątek (13 sierpnia) 50 zł. W tym terminie opłaty będą przyjmowane jedynie gotówką w biurze zawodów, jeżeli wcześniej nie zostanie wyczerpany limit zgłoszeń)

Podczas imprezy odbędzie się kolejny cykl biegów “Przez Metry po Kilometry”. Zapisy zostaną uruchomione najpóźniej na tydzień przed wydarzeniem. W tym roku Maraton Lubelski zaplanował organizację 3 dodatkowych klasyfikacji: klasyfikacja osób na wózkach, klasyfikacja osób z wózkiem biegowym oraz klasyfikacja służb mundurowych.

Liczba pakietów jest ograniczona. Łącznie organizatorzy przewidzieli 500 pakietów startowych na wszystkie dystanse (nie licząc biegów dla dzieci i młodzieży). Limit miejsc może zostać ograniczony ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne. Osoby zaszczepione proszone są o odznaczanie tego faktu w formularzu zapisowym. Pozwoli to na organizację biegu dla większej ilości uczestników.

Zapisy na wydarzenie odbywają się na stronie Maratonu Lubelskiego.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments