Biegacze znów zawładną Ogrodem Botanicznym UMCS. W sobotę (28 sierpnia) odbędzie się tam kolejna edycja biegów z cyklu „Botaniczna Piątka”. Początek wydarzenia o godzinie 10.

Organizatorzy zachęcają do uczestnictwa wszystkich zapalonych biegaczy oraz osoby, które dopiero próbują swoich sił w tej dyscyplinie. Zapraszają również kibiców, którzy będą dopingować uczestników sportowej rywalizacji.

„Botaniczna Piątka” to cykl biegów, które odbywają się w ogrodach botanicznych w całej Polsce, w tym także na terenie „Botanika” UMCS. Celem inicjatywy jest popularyzacja biegania i rekreacji ruchowej, sprawdzenie swoich sił w zmaganiach sportowych, a także poznanie walorów przyrodniczych oraz krajobrazowych lubelskiego Ogrodu.

Trasa biegu to pętla o długości ok. 1,65 km pokonywana trzykrotnie. Nie ma ograniczeń wiekowych dla uczestników, bo organizowane będą zarówno biegi dziecięce, jak i dla osób powyżej 18 roku życia. W zawodach może wziąć udział 340 biegaczy, zaś w konkurencji nordic walking organizatorzy przygotowali 100 miejsc.

Zapisywać się na bieg można tutaj oraz osobiście w dniu zawodów. Opłata za udział w biegu wynosi 49 zł od 16 do 27 sierpnia, a 50 zł w dniu zawodów.

Program

10:00 – start pracy biura zawodów
11:00 – start fali nordic walking
11:50 – dekoracja nordic walking
12:00 – start fali biegowej
13:15 – dekoracja fali biegowej
13:30 – start biegów dziecięcych

Fot. Bartosz Proll

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments