480 miejsc- tyle przygotowanych łóżek czeka na pacjentów zakażonych koronawirusem w szpitalu tymczasowym w Targach Lublin. W najbliższych dniach, pacjentów wymagających hospitalizacji może być coraz więcej, bo trzecia fala również i w naszym regionie nabiera rozpędu.

– Niestety liczba pacjentów znacznie się zmieniła. Jest obecnie 37 osób, w tym jedna osoba na oddziale respiratorowym (stan 10 marca na godzinę 10) – informuje Anna Guzowska, rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie. – Nawet jeśli są wypisy pacjentów, do szpitala trafiają kolejni chorzy – podkreśla.

Obecnie w Targach Lublin funkcjonują dwa oddziały. Jeden oddział covidowy respiratorowy, na którym jest odmrożonych 10 łóżek i oddział covidowy wewnętrzny z dostępnymi 56 miejscami dla pacjentów. Łącznie w pierwszym module szpitala jest przygotowanych 66 miejsc. – Jeśli będzie taka potrzeba, będziemy uruchamiać kolejne łóżka – podkreśla Lech Sprawka, wojewoda lubelski.

Tylko w środę w Polsce odnotowano 17 260 nowych przypadków, w tym 616 w województwie lubelskim. W kraju zmarło 398 osób.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments