Już w najbliższy piątek (20 października) siatkarze Bogdanka LUK Lublin rozpoczną sezon 2023/2024. Podczas meczu inauguracyjnego na hali Globus zawodnicy zmierzą się z Enea Czarni Radom. Nowy sezon lubelska drużyna zaczyna w nowym składzie oraz z nowym trenerem.

– Mamy dziewięciu nowych zawodników, a to jest sporo zmian, ale jest fajnie pod tym względem, że większość z nas na treningach była od początku, więc mogliśmy się zgrywać. Myślę, że z tygodnia na tydzień nasza gra wyglądała z każdym meczem coraz lepiej. Wydaje mi się, że poszliśmy w dobrym kierunku – mówi Marcin Komenda, rozgrywający Bogdanka LUK Lublin.

W miniony weekend siatkarze wzięli udział w Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza podczas którego zajęli drugie miejsce.

– Wyniki sparingów nie mają żadnego znaczenia później w rozgrywkach. W takich meczach większość zespołów nie ma kompletnych składów, często są rotacje, zespoły występują w różnych konfiguracjach, więc wyniki nie są do końca istotne. Chociaż oczywiście dobrze jest wygrywać, bo to zawsze buduje morale zespołu – dodaje Marcin Komenda.

Dla lubelskiego zespołu nadchodzący sezon będzie trzecim z rzędu w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju. 

– Myślę, że zespołów, które mają podobny cel jak my, będzie sporo. Większość ligi będzie chciała awansować do fazy play-off, więc trzeba podchodzić do tego z dużą pokorą, tym bardziej, że w naszej lidze każdy zespół jest dobry. W tamtym sezonie zabrakło nam tylko punktu, aby się w niej znaleźć, więc z perspektywy 30. kolejek jest to naprawdę niedużo i bardzo tego żałowaliśmy. Na pewno chcielibyśmy poprawić nasz wynik z tamtego roku. Czy to się nam uda? Mamy nadzieję – zaznacza Marcin Komenda. 

Bilety na najbliższy mecz Bogdanka LUK Lublin do kupienia na stronie eventim.pl.

Zdjęcie: Łukasz Gorajek/Bogdanka LUK Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments