17 i 18 września w Hali Globus kibice zobaczą międzynarodowy klubowy turniej siatkarski Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza. Znamy szczegóły dotyczące rywalizujących ekip oraz ceny biletów. Wydarzenie będzie prawdziwym świętem siatkówki i okazją do uczczenia jednego z najwybitniejszych siatkarzy w historii dyscypliny oraz honorowego obywatela Lublina.

Do grona zaproszonych już wcześniej drużyn Barkom-Każany Lwów i LUK Lublin dołączyły dwunastokrotny mistrz Niemiec i ćwierćfinalista ubiegłorocznej Ligi Mistrzów Berlin Recycling Volleys oraz włoski zespół prowadzony przez słynnego trenera Radostina Stojczewa WithU Verona Volley.

– Dzięki uczestnictwu drużyn: Berlin Recycling Volleys, WithU Volley Verona, Barkom-Każany Lwów i LUK Lublin wydarzenie zyskuje rangę międzynarodowego i z satysfakcją muszę przyznać, że wszystko wskazuje na to, że będzie to jeden z najważniejszych turniejów okresu przygotowawczego do rozpoczęcia sezonu ligowego w Europie. Wierzę, że obsada, poziom organizacyjny oraz przede wszystkim niskie ceny biletów wpłyną pozytywnie na frekwencję podczas turnieju – mówi mistrz olimpijski i mistrz świata Tomasz Wójtowicz.

– Bardzo cieszę się, że Lublin, rodzinne miasto Tomasza Wójtowicza, będzie gospodarzem międzynarodowego turnieju siatkarskiego jego imienia. Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza będzie wspaniałym widowiskiem sportowym i jednocześnie doskonałą promocją naszego miasta. Lista drużyn, które wezmą udział w turnieju bardzo zainteresuje kibiców siatkówki w całej Polsce, bo oprócz LUK Lublin zagra dwunastokrotny mistrz Niemiec Berlin Recycling Volleys, W hali Globus wystąpi także czołowy zespół ligi włoskiej WithYou Verona Volley oraz aktualny wicemistrz Ukrainy Barkom-Każany Lwów – podkreśla Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Bilety

Bilety będzie można nabyć za pośrednictwem platformy eBilet.pl. Wszystkie mecze turnieju Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza zostaną pokazane na sportowych antenach Polsatu w godzinach 14:45 i 17:30. Dwudniowe karnety kosztują 60 i 30 zł (normalny) oraz 50 i 25 zł (ulgowy). Z kolei bilety na jeden dzień turnieju kosztują odpowiednio 40 i 20 zł oraz 30 i 15 zł. Przygotowano również bilety w specjalnych cenach 5 i 10 zł dla osób z niepełnosprawnościami. Na specjalne pakiety cenowe mogą też liczyć szkoły, kluby sportowe oraz firmy zainteresowane zakupem biletów grupowych.

– To dla nas zaszczyt, że możemy być partnerem turnieju, który nosi imię jednego z najwybitniejszych polskich siatkarzy w historii, Tomasza Wójtowicza. Lublin już w pierwszym roku po awansie do PlusLigi pokazał, że staje się bardzo ciekawym miejscem na mapie siatkarskiej Polski, z liczną widownią zainteresowaną naszym sportem. Tym bardziej takie międzynarodowe wydarzenia są potrzebne, by przyciągnąć kolejnych kibiców do siatkówki. Jestem pewien, że czeka nas wspaniały i stojący na wysokim poziomie turniej, który będzie wspaniałym przedsmakiem tego, co czeka nas w zbliżającym się sezonie Ligi Mistrzów Świata – dodaje Wiesław Kozieł, członek zarządu Polskiej Ligi Siatkówki.

Fot. Bartosz Wójtowicz/ Materiały prasowe

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments